WSBK Austrálie – Na Phillip Islandu byl v pátek nejrychlejší Rea

Na australském okruhu Phillip Island v pátek absolvovali jezdci světového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship celkem dva volné tréninky. V královské kubatuře WorldSBK zajel na první pozici výsledkové listiny kombinace časů Jonathan Rea (Kawasaki), Oliver König (Kawasaki) je v kombinaci devatenáctý. V třídě WorldSSP je nejrychlejší Ital Nicolo Bulega (Ducati), Ondřej Vostatek (Yamaha) má na kontě dvacátý čas. Sobota bude druhým dnem závodního víkendu v Austrálii a nabídne letos poslední bitvy o pozice na startu Superpole a první dva závody WorldSSP a WorldSBK.

MS Supersport – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 1'34,714 sekundy Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), mistr světa třídy WSSP pro rok 2022. Druhý Nicolo Bulega (Aruba.it Racing WorldSSP Team) ztrácel 0,340 sekundy, třetí Lorenzo Baldassarri (Evan Bros.WorldSSP Yamaha Team) byl o téměř šest desetin pomalejší. Andy Verdoia (GMT94 Yamaha) a Marcel Schrötter (MV Agusta Reparto Corse) uzavírali Top5. Němec Schrötter jede v Austrálii premiéru WSSP. Jen nedávno uzavřel sezonu MS Moto2 a příští rok bude jezdcem MS Supersport. Čech Ondřej Vostatek (MS Racing Yamaha WorldSSP) figuroval s časem 1'37,615 sekundy na jednadvacáté pozici.

Trénink vyhrál časem 1'34,067 sekundy Federico Caricasulo (Althea Racing), který v samotném závěru překonal Dominique Aegertera rozdílem 0,647 sekundy. Třetí skončil Niki Tuuli (MV Agusta Reparto Corse), čtvrtý byl domácí závodník Oliver Bayliss (BARNI Spark Racing Team) a pátý Andy Verdoia. Poslední v jedné sekundě byl šestý Nicolo Bulega a sedmý Lorenzo Baldassarri (Evan Bros.WorldSSP Yamaha Team). Ondřej Vostatek je po prvním tréninku devatenáctý s maximem na 1'36,384 sekundy. Během tréninku spadl Glen Van Straalen (EAB Racing Team) a Hannes Soomer (Dynavolt Triumph).