WSBK Austrálie – Na Phillip Islandu byl v pátek nejrychlejší Rea

MS Superbike – 2.volný trénink

Ani ne po pěti minutách tréninku jezdce poslaly zpět do boxů červené vlajky. Důvodem byla dvojice hus kuřích, které se přiletěly podívat na provoz na trati v místě mezi závodní tratí a odbočkou do boxové uličky. Netrvalo dlouho a trénink pokračoval.

V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 1'31,399 sekundy Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) ztrácel 0,173 sekundy, třetí Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) byl o 0,199 sekundy pomalejší. Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) a Tetsuta Nagashima (Team HRC) uzavírali Top5, přičemž Japonec byl jen o půl sekundy pomalejší než první Bautista. Oliver König (Orelac Racing Verdnatura) figuroval s kolem za 1'33,858 sekundy na osmnácté pozici a na prvního ztrácel 2,499 sekundy.

Také ve druhém tréninku zajel nejrychleji Jonathan Rea, jehož maximum na kolo je 1'31,127 sekundy. Druhý Álvaro Bautista ztratil desetinu, třetí Alex Lowes byl o necelé tři desetiny pomalejší. Turek Toprak Razgatlioglu je prozatím čtvrtý, pátý je jeho týmový kolega Andrea Locatelli. Šestý čas Japonce Tetsuty Nagashimy je rozhodně příjemným překvapením. Oliver König zajel v závěru tréninku kolo za 1'33,484 sekundy a trénink uzavřel jako devatenáctý v pořadí.