WSBK Aragonie – V neděli vyhrál na MotorLandu Brit Redding

Neděle byla dnem závodu superbikového víkendu ve španělské Aragonii. Dopoledne jezdci odjeli zahřívací tréninky, pak už následoval závodní program. Sprint Tissot Superpole SBK vyhrál Jonathan Rea, druhý závod WorldSSP vyhrál Scott Redding, Rea je ale stále lídrem průběžného hodnocení superbiků. Druhý závod supersportů vyhrál Steven Odendaal a vede šampionát WSSP. Druhý závod WSSP300 vyhrál Tom Booth-Amos , Češi Oliver König a Petr Svoboda na body nedosáhli. Druhý podnik sezony je už příští týden v Estorilu.

MS Superbike – Závod (2)

Do závodu na 18kol odstartoval z první řady Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) a Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team). Z druhé řady vyrazil Chaz Davies (GoEleven Team), Michael van der Mark (BMW Motorrad WorldSBK Team) a Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK). Třetí řada a trojice Álvaro Bautista (Team HRC), Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a Kohta Nozane (GRT Yamaha WorldSBK Team).

Hned v úvodním kole havaroval Chaz Davies, jenž tak nezopakuje výborný výsledek z prvního závodu. Ve vedení byl Jonathan Rea, druhý jel Alex Lowes, třetí Garrett Gerloff, sekundu ztrácel Michael VD Mark a pátý Toprak Razgatlioglu. Už 1,3 sekundy ztráty na Turka měl šestý Scott Redding, jemuž se v Aragonii zatím moc nedaří. Rozdíly mezi prvními třemi byly v řádu desetin a Garrett Gerloff chtěl do vedení. Jenže Rea mu neuhnul, Američan skončil na zemi a Rea musel mimo trať. Američan dostal později trest „Long Lap Penalty“. Do vedení se dostal Toprak Razgatlioglu, druhý jel Alex Lowes, třetí Michael VD Mark a čtvrtý byl Rea, jemuž na vedení scházelo jen šest desetin.

Po pěti odjetých kolech jela na špici pole pětičlenná skupina jezdců, které dělily jen setiny sekundy. Vedl Michael VD Mark, druhý byl Toprak Razgatlioglu, třetí Scott Redding, čtvrtý Alex Lowes a pátý Jonathan Rea. Šestý Tom Sykes ztrácel na tuto skupinu něco přes dvě sekundy. V sedmém kole převzal vedení Scott Redding, který měl půl sekundy za sebou VD Marka na BMW. Spadl Leon Haslam a pro Brita závod definitivně skončil.

V polovině závodu vedl Scott Redding náskokem 5,3 sekundy. Na druhém místě jel Michael VD Mark, třetí už byl Jonathan Rea, který na vedení ztrácel 5,7 sekundy. Alex Lowes a Toprak Razgatlioglu patřili do skupiny, která stíhala prvního Reddinga. Pomalu se na ně dotahoval šestý Tom Sykes, jemuž na Turka Razgatliogla chyběly necelé dvě desetiny. Jonathan Rea se dostal na druhou pozici v době, kdy mu na Reddinga chybělo osm sekund. Vedoucí jezdec Ducati měl na kontě nejrychlejší kolo 1'53,006 sekundy.

Pět kol před koncem závodu byl náskok prvního Scotta Reddinga na deseti sekundách. Za Britem ve službách Ducati jela čtveřice jezdců Jonathan Rea, Michael VD Mark, Alex Lowes a Tom Sykes. Havaroval Tito Rabat, jemuž se tak jeho první závodní víkend WSBK zkomplikoval. Alex Lowes neustále sváděl souboje s továrními jezdci BMW, což hrálo do karet Reovi, jenž si díky tomu najel na trojici náskok 1,4 sekundy. Tři kola před koncem nastavil nejrychlejší kolo závodu 1'52,717 sekundy Chaz Davies, jemuž patřila devatenáctá příčka.

Druhý závod úvodního podniku MOTUL FIM Superbike World Championship v Aragonii vyhrál náskokem téměř deseti sekund Scott Redding. Na druhém místě je Jonathan Rea, třetí projel cílem Alex Lowes. Lídrem průběžného hodnocení je po úvodním podniku jezdec Kawasaki Jonathan Rea.

Superbike World Championship – Závod (2)