WSBK Aragonie – V neděli vyhrál na MotorLandu Brit Redding

MS Supersport – Závod (2)

Do závodu na 15 kol odstartoval z první řady Jules Cluzel (GMT94 Yamaha), Philipp Öttl (Kawasaki Puccetti Racing), Steven Odendaal (Evan Bros. WorldSSP Team). Druhá řada a Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), Federico Caricasula (GMT94 Yamaha) a Marc Alcoba (Yamaha MS Racing). z třetí řady odstartoval Hannes Soomer (Kallio Racing), Christoffer Bergman (Wojcik Racing Team) a Luca Bernardi (CM Racing). Danny Webb (WRP Wepol Racing) měl od lékařů stop kvůli zdravotním problémům se zápěstím.

Po prvním kole vedl Christoffer Bergman, jehož těsně následoval Marc Alcoba. S mírným odstupem jel Švýcar Randy Krummenacher, Jihoafričan Steven Odendaal a pátý byl Dominique Aegerter. Po pěti kolech si Švéd Bergman držel vedoucí pozici a jeho náskok byl na 4,5 sekundy. Druhý jel Marc Alcoba, třetí byl Steven Odendaal.

Po první polovině závodu zůstával na špici závodního pole Christoffer Bergman, Marc Alcoba ztratil druhou pozici, na níž byl nyní Jules Cluzel, třetí v pořadí jel Steven Odendaal. První pětici uzavírala dvojice Hannes Soomer a Raffaele De Rosa.

Pět kol před koncem došlo na změnu vedoucího jezdce, a pole supersportů vedl Jules Cluzel. Čtyři desetiny za Francouzem byl Steven Odendaal, třetí Hannes Soomer ztrácel 1,8 sekundy. Švéd Christoffer Bergman byl pátý, protože se před něho dostal Ital De Rosa. Tři kola před cílem převzal vedení Jihoafričan Odendaal.

Závod nakonec vyhrál Steven Odendaal, který jen o desetinu porazil Raffaela de Rosu. Třetí projel cílem Jules Cluzel. Lídrem průběžného hodnocení je po dvou odjetých závodech a dvou vítězstvích Jihoafričan Steven Odendaal.

Supersport World Championship – Závod (2)