WSBK Aragónie - Jonathan Rea si dojel pro 100. vítězství, závod Supersport 300 ukončila červená vlajka

MS Superbike - Závod 1 (18 kol)

Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) startoval do závodu z pole position. Dokázal se výborně odlepit a hned se ujal vedení s náskokem 0,235 sekundy na druhého Alexe Lowese (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati) se propadl z druhé pozice na třetí a čtvrtý jezdil Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team). O páté místo bojoval v úvodních zatáčkách závodu Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK) s Chazem Daviesem (Team GoEleven), sedmá pozice pak patřila Tomu Sykesovi (BMW Motorrad WorldSBK Team).

Při nájezdu do třetího kola už Rea vedl o 0,272 sekundy, třetí Redding už pak ztrácel přes dvě vteřiny. Čtvrté místo si držel Razgatlioglu následovaný Daviesem a Gerloffem. Kvůli technickému problému byl nucený odstoupit Tito Rabat (Barni Racing Team), který se minulý víkend představil v týmu Pramac Racing v MotoGP, kde zastoupil zraněného Jorgeho Martina.

I v polovině závodu byl stále na čele Jonathan Rea, který si najel náskok už 2,494 sekundy před druhým Alexem Lowesem. Dopředu se posunul Toprak Razgatlioglu, který spolu s Chazem Daviesem odsunul Scotta Reddinga na pátou pozici. A na šesté místo se posunul Álvaro Bautista (Honda HRC), který zajížděl nejrychlejší kola ze všech závodníků. Mezitím závod kvůli technickým potížím vzdali Leandro Mercado a Samuele Cavalieri.

Brit Lowes v jedenáctém kole výrazně zpomalil, čehož využil Razgatlioglu a dostal se před něj. Na stíhací jízdu za Jonathanem Reou vedoucímu už o tři a půl sekundy se však nevydal, naopak se mu nedařilo poodjet Lowesovi. Někdejší jezdci MotoGP Redding Bautistou mezi sebou bojovali o pátou příčku. Michael Van der Mark jezdíl až dvanáctý, Jonas Folger sedmnáctý.

V závěru závodu probíhal na trati krásný souboj mezi Alexem Lowesem a Toprakem Razgatliogluem, kteří se několikrát vzájemně předjeli. Díky tomu se na ně dokázal dotáhnout Chaz Davies a ani dvojice závodníků na pátém a šestém místě příliš neztrácela. Álvaro Bautista se však v sedle svého motocyklu udržet nedokázal a v posledním kole spadl.

Své sté vítězství získal v Aragónu Jonathan Rea. Druhou příčku po těžkém souboji nakonec získal Alex Lowes a třetí skončil Toprak Razgatlioglu. Čtvrté místo patří Scottu Reddingovi a páté Chazu Daviesovi, šestý dojel Tom Sykes a sedmý Michael Ruben Rinaldi. Michael Van der Mark projel cílem jedenáctý, Jonas Folger šestnáctý.

Superbike World Championship – Závod 1 (18 kol)