WSBK Aragónie - Jonathan Rea si dojel pro 100. vítězství, závod Supersport 300 ukončila červená vlajka

MS Supersport - Superpole

V polovině nastaveného času vedl Philipp Öttl (Kawasaki Puccetti Racing), který v Aragónu nastavil čas 1'53,542 sekundy. Nejblíže mu byl Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), jenž jezdil jen o devět tisícin pomaleji, třetí průběžná příčka pak patřila Niki Tuulimu (MV Agusta Corse Clienti), který vyhrál páteční tréninky. Jules Cluzel (GMT94 Yamaha) se pohyboval na místě čtvrtém, Steven Odendaal (Evan Bros. WorldSSP Team) pak na pátém.

Nepříjemný pád prožil jen tři minuty před odmávnutím konce Superpole v druhé zatáčce Randy Krummenacher (EAB Racing Team) jezdící na 14. pozici. Závodníkovi se naštěstí nic nestalo.

Pro pole position si po napínavém souboji na konci dojel Jules Cluzel s časem 1'52,937 sekundy. Niki Tuuli nakonec ztratil na nejrychlejšího 0,288 sekundy a musí se spokojit s druhou pozicí. Dvojici pak na roštu v první řadě doplní ještě Philipp Öttl. Steven Odendaal si polepšil na čtvrtou příčku, pátý pak skončil Dominique Aegerter. Druhou řadu uzavře Federico Caricasulo (GMT94 Yamaha). Třetí řada bude patřit Marcu Alcobovi (Yamaha MS Racing), Hannesu Soomerovi (Kallio Racing) a Christofferovi Bergmanovi (Wojcik Racing Team).