GP Texasu - Kvalifikaci MotoGP vyhrál Francesco Bagnaia, Marc Márquez poprvé od zranění v první řadě

MotoGP - 4. volný trénink

V Austinu jezdi MotoGP stále řeší výmoly na trati. Během rozhovoru s novináři Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) Jacku Millerovi (Team Ducati Lenovo) říkal, že je prostě musí projet se zavřenýma očima. „Zkoušel jsem všechno, ale jinak to nejde,“ řekl. Dokonce se spekuluje o tom, že pokud vlastníci odmítnou povrch trati zcela opravit, bude Austinu vypovězena smlouva.

Čtvrtý volný trénink nezačal nejlépe pro Joana Mira (Team SUZUKI ECSTAR), jemuž odešel v prvních minutách motor. Pol Espargaró (Repsol Honda Team) pak skončil ve svém rychlém kole na zemi, naštěstí vyvázl bez zranění. Po patnácti minutách na trati vedl Johann Zarco (Pramac Racing) s časem 2'04,375 sekundy, pouhé čtyři tisíciny ztrácel Fabio Quartararo. Marc Márquez jel třetí (Repsol Honda Team), následovaný byl Jackem Millerem a Aleixem Espargarem (Aprilia Racing Team Gresini). Andrea Dovizioso (Petronas Yamaha SRT) jezdil jedenáctý, jeho týmovému kolegovi Valentinovi Rossimu patřila patnáctá příčka.

Nejrychlejším na trati byl Jack Miller, kterému byl v jeho desátém kole naměřený čas 2'04,028 sekundy. I přes technické problémy a nutnost vzít si druhý motocykl si dokázal Joan Mir dojet pro druhé místo se ztrátou 0,152 vteřiny, třetí pozici pak obsadil Francesco Bagnaia (Ducati Team Lenovo). Johann Zarco byl odsunutý až na čtvrté místo, na Millera ztratil 0,347 sekundy, pátou pozici pak obsadil Fabio Quartararo. Marc Márquez dojel osmý, Miguel Oliveira devátý a desátá pozice patří Aleixovi Espargarovi, který v samotném závěru spadl.