GP Texasu - Kvalifikaci MotoGP vyhrál Francesco Bagnaia, Marc Márquez poprvé od zranění v první řadě

MotoGP - 2. kvalifikace

Do druhé kvalifikace vjel nejlépe Jorge Martin (Pramac Racing), který hned v prvním měřeném kole zajel čas 2'03,209 sekundy. Záhy ho však ve vedení vystřídal Marc Márquez (Repsol Honda Team), jenž byl rychlejší o 69 tisícin, třetí místo patřilo Takaaki Nakagamimu (LCR Honda IDEMITSU). Týmový kolega Martina Johann Zarco jezdil čtvrtý a nejlepší pětku uzavíral Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Marc Márquez poprvé v Austinu nezískal pole position. Z ní naopak už potřetí za sebou odstartuje do závodu Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), který se jako jediný dostal pod hodnotu 2'03. Jeho kolo měřilo 2'02,781 sekundy. O 0,348 vteřiny pomalejší byl Fabio Quartararo, v první řadě pak dvojici doplní Marc Márquez. Jde pro něj o první první řadu po 441 dnech. Ten na Francouze ztratil 0,08 sekundy. Ze druhé řady odstartují Jorge Martin, Takaaki Nakagami a Johann Zarco, ze třetí Alex Rins, Joan Mir a Luca Marini. Za ně se postaví Jack Miller, Brad Binder a Pol Espargaro.