GP Španělska - Sprintový závod v Jerezu vyhrál Binder, Salač se kvalifikoval jako třináctý

Moto3™ – 1. kvalifikace

Do boje o postup nejlépe vstoupili Matteo Bartelle (Rivacold Snipers Team) s časem 1’46,625 sekundy, Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech 3), jenž byl o 0,473 vteřiny pomalejší, Collin Veijer (Liqui Moy Husqvarna Intact GP) a Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), jež se pohybovali na postupových pozicích. Následovaní byli pátým Romanem Fenatim (Rivacold Snipers Team) a šestou Anou Carrasco (BOE Motorsports). Farioli navíc nebyl daleko od vylepšení času a možná i usazení se na první pozici, jenže vyjel mimo trať a motokrosovým způsobem se dostal z kačírku.

Postup do druhé části kvalifikace si v závěrečných soubojích nakonec vybojovali Romano Fenati (Rivacold Snipers Team), jenž zvládl okruh objet za 1’45,908 sekundy, o 0,222 vteřiny pomalejší Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), třetí Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team) a čtvrtý Ivan Ortolá (Angeluss MSA Team).

Ze sedmé řady do závodu odstartují David Salvador (CIP Green Power), Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) a Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), za ně se postaví Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), Fillippo Farioli a Taiyo Furusato (Honda Team Asia).