GP Španělska - Sprintový závod v Jerezu vyhrál Binder, Salač se kvalifikoval jako třináctý

MotoGP™ - volný trénink

V pátek se v trénincích příliš nedařilo jak Francescu Bagnaiovi (Ducati Lenovo Team), tak Fabiovi Quartararovi (Monster Energy Yamaha MotoGP). Ten si stěžoval na to, že mu sice Yamaha poskytla rychlejší motorku, jak si přál, ale v zatáčkách je téměř neovladatelná. Uvedl, že při nájezdech do zatáček netuší, zda je zvládne dokončit. Zdá se však, že přes noc jeho tým na motocyklu zapracoval a možná našel něco, co by Francouzovi mohlo pomoci. Po patnácti minutách na trati se totiž ve volném tréninku pohyboval na druhém místě.  Vedl Miguel Oliveira (CryptoDATA RNF MotoGP Team). Třetí pak jezdil Aleix Espargaro (Aprilia Racing), jenž se musel vyhýbat kočce na trati. Krátce na to upadl. Zřejmě si poranil ruku, protože pár minut před startem kvalifikace spěchal do medical centra. Na zemi skončil rovněž Jorge Martin (Prima Pramac Ducati).

Během tréninku bylo oznámeno, že Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team) se rozhodl ve Velké ceně v Jerezu nepokračovat. Na trať se vrátil po zranění, které způsobil jeho pád v Portimau, kde si zlomil lopatku. Pátek na trati ještě s velkými bolestmi zvládl, jelikož se však necítil vůbec komfortně, rozhodl se s týmem, že víkend nedokončí.

Vítězem volného tréninku se stal Miguel Oliveira s časem 1’37,229 sekundy. Druhý skončil se ztrátou 0,103 vteřiny Fabio Quartararo, třetí příčka patří Aleixovi Espargarovi. Na čtvrtou příčku se vyhoupl Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP), na páté pozici byl odmávnutý Takaaki Nakagami (IDEMITSU Honda LCR). Následovaný byl Marcem Bezzecchim (Mooney VR46 Racing Team) a Bradem Binderem (Red Bull KTM Factory Racing).