GP Francie - Sprint vyhrál Martin, Filip Salač odstartuje ze třetí řady

Sprinterský závod ovládl stylem start-cíl Jorge Martin. Španěl nejprve opanoval kvalifikaci, když zajel rekordní čas 1'29,919 sekundy. V klání pak před sebe nikoho nepustil a motocykl bez větších problémů dovedl do cíle na první příčce. Skvělý výkon však předvedl i Marc Márquez. Na gridu stál na třináctém místě, už v prvním kole se ale propracoval na čtvrtou pozici, a nakonec bere stříbro a devět bodů. Třetí byl odmávnutý Maverick Viňales. V Moto2 byl nejrychlejším Aron Canet, Filip Salač odstartuje z deváté příčky. Moto3 pak ovládl David Alonso.

Moto3™ - 2. trénink

V Le Mans panuje i v sobotu krásné počasí. Otázkou je, zda vydrží až do neděle, kdy předpověď hlásila déšť. V Moto3 byl ve druhém tréninku nejrychlejší David Alonso (CFMOTO Aspar Team), který zajel čas 1'40,121 sekundy. Pro druhé místo si dojel Colin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), jenž na svého soupeře ztratil téměř půl vteřiny. O favoritovi v kvalifikaci je tak jasno. Třetí příčku ve druhém tréninku bral Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI), čtvrté Angel Piqueras (Leopard Racing) a páté Joel Esteban ‚CFMOTO Aspar Team).

Do druhé kvalifikace postoupili rovněž Joel Kelso (BOE MOtorsports), Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Riccardo Rossi (CIP Green Power), Xabi Zurutuza (Red Bull KTM Ajo), Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3), který ale nebyl rychlejší než v pátek, Ivan Ortola (MT Helmets – MSI), Adrian Fernandez (Leopard Racing), Taiyo Furusato (Honda Team Asia) a David Muñoz (BOE Motorsports).