GP Austrálie – Viňales zajel nejrychleji na mokré i suché dráze Phillip Islandu

MotoGP – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách byl nejrychlejším jezdcem Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP) s časem na kolo 1'39,338 sekundy. Druhý Marc Márquez )Repsol Honda Team) ztrácel šedesát tisícin, třetí Jack Miller (Pramac Racing) byl o 0,331 sekundy pomalejší. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) a Andrea Dovizioso (Ducati Team) uzavírali pětici nejrychlejších. Johann Zarco (LCR Honda Idemitsu) zatím figuroval na třinácté pozici s časem 1'41,740 sekundy. Karel Abraham (Reale Avintia Racing) byl s kolem za 1'43,148 sekundy osmnáctý.

V šesté zatáčce havaroval pár minut před koncem Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT), který ani nejel zvlášť rychlé kolo, ale dostal highsider a zřejmě tam bude zraní nohy, což by bylo pro Francouze hodně nepříjemné.

Trénink vyhrál časem 1'38,957 sekundy Maverick Viňales. Necelé dvě desetiny ztratil domácí Jack Miller, třetí Marc Márquez byl o 0,385 sekundy pomalejší. Valentino Rossi je čtvrtý, Danilo Petrucci pátý. Do desátého místa zajeli Franco Morbidelli, Fabio Quartararo, Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) a Andrea Dovizioso. Na výborné jedenácté pozici je Karel Abraham s kolem za 1'40,799 sekundy. Johann Zarco trénink uzavřel třináctým časem v pořadí.

AKTUALIZACE – jezdec #20 Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) nemá nic zlomené, ale bolestivě si zranil levý kotník a do druhého tréninku nenastoupí.