GP Austrálie – V pátek byl na Phillip Islandu nejrychlejší Brad Binder

MotoGP™ - trénink

Po úvodních dvaceti minutách tréninku měl nejrychlejší kolo 1’29,365 sekundy Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing). Tři desetiny ztrácel Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) a třetí Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing). Do půl sekundy se vešel čtvrtý Pol Espargaró (GASGAS Factory Racing Tech3), pátý Jorge Martin (Prima Pramac Racing), šestý Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) a sedmý Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing MotoGP). V postupové Top10 byl také osmý Augusto Fernandez (GASGAS Factory Racing Tech3), devátý Aleix Espargaró (Aprilia Racing) a desátý Johann Zarco (Prima Pramac Racing), který v Austrálii potvrdil, že v roce 2024 bude jezdcem LCR Hondy a do továrního týmu Hondy nepůjde, protože mu HRC negarantovala dva roky. V desáté zatáčce znovu spadl Marc Márquez (Repsol Honda Team), ale dokázal postavit motorku zpět na kola.

Dvacet minut před koncem tréninku byl na první pozici Johann Zarco, jehož maximem na kolo byl čas 1’29,266 sekundy. V desetině byli dva jezdci, druhý Fabio Di Giannantonio a třetí Brad Binder. Čtvrtý Maverick Viňles ztrácel dvě desetiny, pátý Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team) byl o 0,336 sekundy pomalejší. Časy pro přímý postup do Q2 měli šestý Marco Bezzecchi, sedmý Jack Miller, osmý Pol Espargaró, devátý Jorge Martin a desátý Alex Márquez. Vedoucí jezdec šampionátu Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) byl s časem 1’30,188 sekundy až šestnáctý.

Když jezdci zahájili posledních deset minut, měl nejrychlejší kolo 1‘28,299 sekundy Jorge Martin. Za přímým postupem byl prozatím jedenáctý Marco Bezzecchi nebo čtrnáctý Francesco Bagnaia a osmnáctý Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team). Druhý nejrychlejší čas měl na kontě Johann Zarco, třetí Brad Binder, čtvrtý Maverick Viňales a pátý Alex Márquez. Postupovou pozici pro Q2 měl také šestý Aleix Espargaró, sedmý Fabio Di Giannantonio, osmý Jack Miller, devátý Marc Márquez a desátý Raul Fernandez (CryptoDATA RNF MotoGP Team).

Rozhodlo posledních pět minut, protože to na trať vyrazili všichni ve snaze zajet své páteční maximum. Nejrychlejší čas 1’27,943 sekundy zajel Jihoafričan Brad Binder. Australan Jack Miller skončil druhý se ztrátou 0,148 sekundy. Třetí je Maverick Viňales, který byl o 0,269 sekundy pomalejší. Jorge Martin a Pol Espargaró uzavřeli pětici nejrychlejších. Přímý postup do Q2 má také šestý Marco Bezzecchi, sedmý Fabio Di Giannantonio, osmý Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team), devátý Aleix Espargaró a desátý Johann Zarco. Lídr průběžného hodnocení Francesco Bagnaia je jedenáctý a bude muset, stejně jako posledně v Indonésii, do první kvalifikace.

AKTUALIZACE – kvůli nepřiznivé předpovědi počasí na neděli, došlo k přesunutí termínu startu hlavního závodu MotoGP™ na sobotu. Sprintový závod královské kubatury, je přesunut na neděli. Pozor, v rámci tipovací soutěže je třeba tipovat již na sobotní termín!