Yamaha FZ1 N (2008)

Vlastník HonzaPX
Vloženo 12.4.2015
Aktualizováno 28.1.2022

V jedné recenzi bylo napsáno, že tady ta mašina vypadá jak chuligán v dobře padnoucím obleku - s tím můžu jedině souhlasit.

První dojmy - S motorkou jsem se sžil po pár kilometrech. Skvěle ovladatelná, výborně se vede do zatáček. Perfektní podvozek a rozložení váhy. Brutální výkon a zrychlení, přesto není problém s ní v pohodě projet městem (akorát je otravné jet pomalu, když jste jí na rovince před městem pořádně zatahali za plyn :-D . Když porovnám s předchozí motorkou (FZS 600 1999) tak je to generačně úplně jinde, ale nebýt té jedné sezóny na Fazerovi (kterého stále považuji za dobrý stroj), tak by mě ta mašina asi zle pokousala - pro začátečníky to nejspíš fakt není ideální.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná pro toho kdo se chce bavit, pro vysokého chlapa, pro toho kdo hledá krásný, výkonný a spolehlivý stroj... Pro úplné začátečníky bez zkušeností na velké motorce nedoporučuji.

Doplňky na motorce - Padáky RD moto, koncovka IXIL, držák SPZ Rizoma, LED blinkry Barracuda, páčky Titax, reflexní pásky na ráfky.

Průměrná spotřeba - 7.12934 l/100km

Původně jsem si šel jenom sednout na FZ8, o které jsem uvažoval někdy do budoucna, respektive o FZ8 Fazer, jenže jsem narazil tady na tu a byl jsem ztracený...
Motorka je dobře ovladatelná jak při předjíždění na rovinkách, tak při vedení do zatáček. O výkonu a akceleraci se asi nemusím rozepisovat. Při rychlosti 130 km/h v pohodě, při 150 km/h už začíná být odpor vzduchu nepříjemný, při 160 km/h se vám vítr snaží servat přilbu z hlavy . Tento jev jsem odstranil nákupem kvalitní přilby.
Podvozek vynikající, stejně tak brzdy, moc dobře se mi pracuje s převodovkou. S plynem problém nemám, ani ve městě při nižší rychlosti, nebo rozjezdech se mi nezdálo, že by to bylo nějak ucukané.
Spotřeba v pohodě, při mém stylu jízdy do 7 l/100 km .
Úložného prostoru je minimum, pod sedlo spolujezdce se sotva vejde lékárnička a vesta + je tam balíček originál nářadí.
Motorku mám hlavně pro zábavu a "drobné cestování" - vyjížďky 150 - 300 km za den. Ale myslím, že i delší výlet nebude problém .

aikon1
aikon1 napsal 29.01.22 v 19:20 10b.

Černá ji sekne a ladak taky. 10b.

Tonyny
Tonyny napsal 13.01.16 v 19:42 10b.

V origo stavu super pekna prace da se ladit pekne k obrazu svemu

qrs.neo
qrs.neo napsal 09.06.15 v 14:09 10b.

magnos
magnos napsal 06.05.15 v 22:06

Pekná ...

PYTEL1
PYTEL1 napsal 17.04.15 v 13:25 10b.