Jawa 350/638 (1986)

Vlastník pagi
Vloženo 2.4.2015
Aktualizováno 3.4.2017

Jawa 350/638, tento motocykl jsem měl v roce 1987 úplně nový z Mototechny za tehdy 11.370,- Kčs.

Motorka koupena od inzerent

První dojmy - Dojmy byly relativně očekávané, i když trochu zklamání bylo. Předchozí majitel mi motorku přivezl na vozíku s tím, že je pojízdná. No nebyla a ještě ji upadl výfuk :-) Nevadí, dá se dohromady.

Zkušenosti mám z minulosti. Tehdy v komunistickým Československu to byl boj sehnat novou třistapadesátku, ale vyšlo to. Tenkrát jsem ještě neměl ani papíry a novou motorku jsem si vezl z Mototechny v Praze na Jarově. Stroj to byl na tehdejší poměry dobrý, jen to byla jedna z těch prvních, kdy byly problémy s hliníkovým motorem a jednou se mi v motoru úplně rozpadl píst. Postupně jsem motorku upravil a fotku jsem dal do galerie.

Tak jsem motorku rozebral. Děs běs a hrůza. Při koupi vypadala docela dobře, ale pod povrchem...Plasty zničené, co šlo tak zarezlé, zohýbané. Bude s tím práce a výdaje. Např. rám je ohnutý pod sedlem, což by se dalo čekat, ale taky přední stupačky byly v jiné díře, kde neměly co dělat a materiál tam nedržel jak měl. Držák policajta samozřejmě taky ohnutý. Nejhoří byla kyvka. Čep byl zarezlý tak, že nešel ani náhodou ven. Musel jsem ho odřezat a objednat novou kyvku. Při demontáži motoru jsem objevil ulomený úchyt na karteru a uvnitř byl zase vařený. Svorníky válců opět zarezlé, že nejdou ven. Sehnal jsem na inzerát jiné kartery, tak snad budou lepší. Ráfky byly natřené nějakou barvou, což by nevadilo, ale zadní kolo respektive guma byla přirezlá (???) k ráfku. Když jsem ji dostal konečně dolů zjistil jsem, že místo gumové vložky je tam nalepená hnědá kancelářská páska. Zatím sháním díly tak, jak se objevují pohromy.

Tak mi došly ony kartery. Jsme národ šmejdů a podvodníků. Prodávající mě ujišťuje přes maily, že kartery jsou naprosto v pořádku bez olámaných a poškozených částí. Hmmm tak nebyly, zase jsem vyhodil peníze. Sice jsou použitelné, ale jelikožř chci motorku renovovat, tak tam nehodlám dělat kompromisy. Takže jsem rezignoval a kartery objednal úplně nové.

Již mám připravené hliníkové díly na odvoz na čištění. Také jsem přemýšlel, že tyto díly vyleštím do lesku, ale tak to nebylo. Chemické čištění mám již vyzkoušené a je to perfektní. Také díly na chrom jsou připravené na odvoz.

Tak za poslední měsíc se zase něco pohlo kupředu. Mám vyčištěné hliníkové části, opískované a nalakované černé díly ( rám apod. ) a již začínám pomalu skládat. Také chromové věci jsou již hotové, jen jsem ještě neměl čas si je zajet vyzvednout.

Koukám, že jsem zde hodně přeskočil. Motorka je již hotová a další info ještě dodám. Zatím jen vím, že nevím zda jsem dobře zapojil Vape. To budu zkoušet až na jaře, jelikož ji mám v pokoji a nechci ji chudinku vystrčit ven na mráz

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 08.11.18 v 01:09 10b.

Je mooooc krásná!

Čadil
Čadil napsal 01.05.18 v 21:19 10b.

Dan66
Dan66 napsal 06.10.15 v 00:26 10b.

Stryko
Stryko napsal 05.10.15 v 23:56 10b.

Krásná proměna!!! Někdy musím dát svoji 350 taky do takového stavu Moc pěkné, 10 bodů

miracbr
miracbr napsal 05.10.15 v 21:25 10b.

Super práce