Jawa 350/638 (1992)

Vlastník limbus
Vloženo 30.9.2022
Aktualizováno 14.4.2023

Prostě stroj co žije svým vlastním životem nazývajícím se JAWA.

Jawa 350/634: Nekolovala mi tak v krvi.
Jawa 350/360 Panelka: Už jsem jí měl a cena letí raketově vzhůru.

První dojmy - Vrátil jsem se skoro o 30 let zpět a bylo to boží.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro toho kdo má rád chuť starých časů a nebojí se ušpinit :-D

Doplňky na motorce - Černé padací rámy.Hubnoucí efekt při tlačení když se jí nechce

Pokusím se napsat tak nějak ve zkratce co mě vrátilo zpátky k Jawě a snad neunudím k smrti a neurazím .První myšlenka k návratu ke dvoutaktu se mi vloudila do hlavy před devíti lety kdy se mi trošku převrátil život.Za tu dobu jsem vždy tuto myšlenku odložil a věnoval se věcem spotřebního života.Tehdy jsem,ale mířil na novovýrobu Jawy a to zejména retro 634 nebo retro 634 předělané na Californii.Jenže jak šel čas tak jsem potkal Šaryka (VT 750 Shadow) a ta mi vzala kousek duše a já zjistil,že ač pro někoho stroj fádní a třeba nezajímavý obsahem,výkonem a projevem mě naprosto uchvátil a každá chvilka na něm mě naplňuje radostí,ale to jsem odbočil.I když to vlastně souvisí protože tím se změnil veškerý pohled na ježdění i rychlost cestování.Jednoho krásného letošního červencového dne (bylo sice hnusně) po neuváženém mnoha hodinovém sledování perfektních videi od Nesmrtelných Dědků a Vojty Šeredy jsem se probudil a říkám ženě:Do konce týdne jedu pro bílou Třista padesátku.Pánové ona se smála tak roztomile chápavě asi si myslela,že mi jen zase hráblo z chvilkového poblouznění (je fakt,že jsem v tu dobu už pár dní hlídal nemocnou dcerku a to by asi hráblo každému ).Jenže já sice neměl plán,ale jak to tak bývá sedlo to jak hrnec na prdel a ona byla fakt inzerovaná BÍLÁ OSMA.Přesněji Jawa 350/638.Při tom přečtení inzerátu ve mně začal bubnovat buben starých indiánů připravujících se na lov.Nějak jsem to domluvil slovo dalo slovo vzal jsem kluka a aby nedošlo k domácí zabijačce,po anglicku jsme odpoledne zmizeli jako gentlemani a hurá pro vysněnou mašinu (samozřejmě šrot a taky přihlášená na mě znamená v překladu dovoz ),ale když člověk neví co ho čeká tak se nebojí.No je fakt,že jsem se bál spíš domů než oprav .Ještě po cestě mi mladej říká:ty nemáš strach na tom jet?Tak měl jsem plný batoh nářadí tak čeho bych se bál .Když jsem tu chudinu uviděl oči zčervenali,mozek vypl a už jsem jí nemohl opustit.Samozřejmě,po padesáti kilometrech šel motor vstříc své smrti,celkově začalo docházet k pozvolnému rozpadu stroje,ale dojel jsem sto kiláků po čtyřech hodinách s rohlíkem na obličeji jako hrdina a to jsem ještě nevěděl,že se už nesvezu a čekají mě tři měsíce oprav,vítr v peněžence,x beze sných nocí a po mnoha váháních i nové srdce stroje páč jak se říká v jedné reklamě KDYŽ JÍ MILUJEŠ NENÍ CO ŘEŠIT.Kolem osmy,devítky a desítky se motal celý můj teenagerovský svět.Byl to sen a měli jí ti největší bouchači z okolí a to už v člověku zanechá stopu.My jsme se hrkali na kývačkách stopětasedmách,panelkách dvaapůlách,pinckách i jiných ľahkých růrkových motocyklech športovej konštrukcie,ale osma ta mi vzala kus srdce a proto ona.Bílá asi proto,že všichni měli šípkově červenou nebo černou.Sice je stále co vychytávat,nikdy nebude nová a vždy bude trochu šrot a nevyrovná se novým strojům,ale to já už taky ne a proto jsme se našli a plním si klukovský sen jízdou v teplácích na slona (kapsy ven) a s modrým oblakem za zády (sem tam když pálí oba válce ).Nedělal jsem renovaci,ale znovu zprovoznění abych jezdil pro radost a né přemýšlel nad tím kde se co odrbne.Je to Jawa český drtič polních cesta a stříkaných asfaltů.Renovaci nechám na důchod pokud to v tomto zvláštním období ve zdraví doklepem
Nakonec vlastně kdo tento stroj chce nesmí počítat co to stálo a jak dlouho to vydrží a že ty nové díly už moc nepasují i nevydrží,ale jde o to těšit se z toho okamžiku který připomíná starý lupající gramofon
který vlastně až dnes dává smysl když na něm člověk ohulí Elány a zapomene na svět

limbus
limbus napsal 06.10.22 v 09:48

Díky pánové

atilla3778
atilla3778 napsal 05.10.22 v 17:10 10b.

moc pekny

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 05.10.22 v 13:13 10b.

Parádní a čitelná recenze. V těch tvých nostalgických pocitech jsem se našel a připomněl si své pocity při nákupu mojí 638. Ti kteří to zažili tomu musí rozumět, i když mají možnost porovnat s jinou (novější) mašinou. Jak začne ten dvouvál bublat, je to jak elixír mládí!!! Hodně pozitivních km bez nehod přeji.

r.bure
r.bure napsal 05.10.22 v 07:54 10b.

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu! Taky si užívám Pitavalku, i když si všichni kolem klepou na čelo...

limbus
limbus napsal 04.10.22 v 18:11

to:Tomgregr dělal jsem se vším co jsem měl po ruce to:PajaZR dnes je super,že už si člověk může vybrat a možná proto se tak rád vrací to:Motofighter nostalgie v srdci to:ldoktor díky bohu,že máme ty stroje alespoň jim můžem vybrblat a vybrečet se jim na sedadle a můžem žít dál s holkama