Triumph Speed Triple (2006)

Vlastník magorfkleci
Vloženo 31.3.2015
Aktualizováno 14.7.2015

Speed triple 1050 z roku 2006...netřeba představovat...už jenom když stojí, jde z ní strach a respekt, vzhledově je to nádherná motorka...co teprv když nastartuje?...a když se rozjede?

MV Agusta Brutale 910 S: nechutná jí natural 95 a se svojí spotřebou by mě sežrala zaživa
KTM 990 SuperDuke: masakrální spotřeba kolem 10litrů, chtěl jsem motorku na který se dá aspoň trochu cestovat

První dojmy - Motorka už se mi líbila dlouhá léta a to jsem se na ní ještě ani nesvezl...po prvním svezení už jsem z ní nechtěl slézt :D Prvním překvapením bylo, že tak "malá" motorka je docela těžká...proti fazeru, kterej vypadá mnohem větší...prostě ty svaly váží víc než tuk :)) po rozjetí je zase lehká jak pírko, do zatáček padá sama a pocitově si člověk myslí, že jede tak 50, na větší rychlost upozorní až vítr...ještě že tak :)

Doplňky na motorce - na moto bylo od předchozího majitele zadní led světlo a padáky. Přidal jsem k tomu zadní led blinkry a v nejbližší době budou následovat přední, jinak vše zdá se původní.

Po ujetí pár km jsem se s motorkou hned sžil a přišlo mi, jak kdybych na ní jezdil celej život, posed je přirozenej, sedačka pohodlná, tlumiče trošku tužší, ale zase je cítit každá nerovnost silnice na stupačkách, brzdy ve srovnání s fazerem zase nejsou o tolik jedovatější, jak jsem čekal, ale ten zátah odspoda je neskutečnej, motorka poslouchá, dělá přesně co chci, po ubrání plynu neskáče, necuká při přeřazování, prostě radost z každýho pohybu :)
Zatím jsem nezkoušel agresivnější jízdu, ale klidnější tempo a pár ostřejších zatáček v kombinaci s městskym provozem při spotřebě pod 7 litrů mně docela mile překvapilo. Od začátku jsem věděl, že motorka na cestování ve dvou to úplně nebude a batůžka budu muset nějak nalákat na to malý místečko vzadu, ale zatím taky ohlasy nejsou tak špatný jak jsem čekal. Zbejvá vymyslet nosič na zavazadla a dala by se ject i nějaká delší cesta.
Motorka mi sedla po všech stránkách a zatím jsem přišel jen na dva drobné nedostatky...1. noha z kovový stupačky občas sklouzne, hlavně když vyjedu po ránu a mam mokrý boty...ale to bych mohl vyřešit, že si pořídim boty, který zase budou mít nějakou tu podrážku :) 2. pekelně málo místa pod sedadlem...na fazeru jsem mohl vozit sprej na řetěz, opravnou sadu na pneu, lékárnu, řetěz, nářadí, vestu a náhradní rukavice :D tady si budu muset vystačit s náplastí, šroubovákem, žlutym zvýrazňovačem a visacim zámečkem :) ale neni to trezor na ukládání nesmyslů, je to motorka na radost a požitek ;)

PetrIII
PetrIII napsal 07.04.15 v 19:10

Prostě a jedině Triumph, u mě dvě nejlepší světla, který si nikdo s ničím nesplete Třívál jede!!!

Scooter-devil
Scooter-devil napsal 07.04.15 v 16:54

Vítej v rodině Speed je úžasný stroj a bude ti dělat jen samou radost, tak jako mě
A že pod sedadlem není prakticky žádný úložný prostor... to je ve srovnání jakou radost a pocity ti tahle mašina dá úplně maličkost ať žije 3 válec

magorfkleci
magorfkleci napsal 06.04.15 v 23:23

Díky všem
Ondro dva lahváče nedám ani náhodou, jedině že bych vyndal baterku , ale ty se mi vždycky vešli do bundy do kapsy, to je na cajku ;)

marafzs600
marafzs600 napsal 31.03.15 v 18:07 10b.

Pěkný, taky mi po fazeru ze začátku chybělo to místo pod sedlem.

context
context napsal 31.03.15 v 16:13 10b.

pěkný triple , přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu