Manet Korado (2006)

Vlastník MetCal
Vloženo 15.7.2006
Aktualizováno 28.2.2009

Koupeo nové 7/2006 MP Korádo Solana 50 2,4kw 4T Rychlost po rovině 55 km/hod,do velkého kopce 35 km/hod a s kopce to frči i přes 80 km/hod..Po zimě se dám asi do úprav a nebo koupím zase něco silnějšího..

Zkušenosti: Ze začátku problém se startem -> stačilo vyměnit svíčku a seřídit ventily.. Jinak praskání plastu (jen trochu rozjetý krytek za vičkem na nádrž).. objednal jsem si nove (cena 40kč + poštovné)..

Cesty: Jen tak do 40km po okolí A samozřejmě do práce..

Další info: Olej v předovce a motoře jsem vyměnil v 1000 km, i když je psáno, že olej v převodovce se má sice měnit až ve 2000 km, byl po vypuštění pěkně černej a po výměně za kvalitní, se skútr trochu stišil (převodovka).. Jelikož jezdím pořád na plný plyn, tak těch pár korun navíc, za to stojí.. Taky jsem vyhodil ucpávku nasávaného vzduchu a přepral filtr..

Nakonec mi vyhořela po 1 roce používání, zkrat na přerušovači blinkrů (tvrdil prodejce).. Nakonec jsem dostal prachy (vnucoval nový skútr) a koupil ItalJet..

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.02.09 v 07:09

v.lauf
v.lauf napsal 17.05.08 v 22:29

kamo zkusto nechat projit nekym kdo tomu rozumi a vydela nejake kraviny co to omezuji a bude ti to litat vic .Me to taky tak nejak jezdilo akorat mam skutr Malaguti

smazany47617
smazany47617 napsal 05.07.07 v 22:54

ahoj.. jakou si vyndal ucpávku vzduchu.? ja mam Cyborga a taky bych to zkusil....

MetCal
MetCal napsal 17.10.06 v 23:45

Cus.. Mam najeto zrovna ted 1992 km a jsem s nim docela spokojenej jen ta rychlost.. Rozjizdeni se docela da do 30 to jde rychle ale potom ouha.. Prumerne s nim jezdim po rovine 55 km/hod.. Do velkeho kopce to ale klesne na 35km/h a s kopce to drtim 80kou.. Rychlomer ukazuje u te me masinky docela presne (mam variantu budiku do 70 km/h) kontroloval jsem to pres pridavny digitalni rychlomer pro motorky.. A ukazovalo to pri 50 (49) a 70 (66)..<br />
Jinak ze zaca to blbe startovalo, musela se vymenit svicka a seridit ventily.. A od te doby jezdim porad a casto za necele 3 mesice ma najete 2000 km a to jsem snim jel vcera rano s prace a bylo 6 pod nulou a chytl na prvni nakopnuti.. el. starter jsem ani nezkousel.. casem sem pridam i odkaz na stranku, kde se budu venovat testovanim a zkusenostem o tomto cinskem skutriku..

smazany11005
smazany11005 napsal 03.10.06 v 19:53

já jsem spokojen,skútr teda aspon ten můj je živý a srovnatelný s 2T,jinak s rozjezdy byli problémy a víš čím to bylo?Bohatostí směsi,skútr měl moc bohatou směs a dusil se,ted co je seřízený lítá parádně,4T motor si ve skútru nemůžu vynachválit,hlavně tu spotřebu pod 2 litry na sto,to je prostě paráda...jinak Yuki je na tom hodně dobře,dělá už kvalitnější skútry a Rally má oproti Speedy výhodu že je robustní a něco vydrží,to se u Speedy (Solana) nedá moc říct...fotky jsou na mém profilu