Manet Korado (1996)

Vlastník lubom65
Vloženo 18.6.2010
Aktualizováno 15.6.2011

Kromě výčtu siláků nutno připomenout i dělníky v pozadí kteří jsou vždy při ruce a nezklamou. Za všechny ostatní co mě prošli pod zadkem uvedu alespoň toho posledního mrmla.

Záložní stroj s laciným provozem a jednoduchým ovládáním, když ostatní zlobí, je potřeba šetřit, nebo se "rychle" protáhnout třeba do centra a přitom v klidu zaparkovat .
Je to už dávno, co jsem renovoval postupně Jawetu a Stadiona. Pořídil jsem je na inzeráty po třech stovkách ve zuboženém stavu, přepychově zrestauroval, chrom, lak, pozink. Potom pár let drandil a nakonec šly do světa 13tinásobek. Pak přišla na řadu Babeta, měl jsem ji dvakrát a vždycky byla žlutá. Měla velikou výhodu v automatickém řazení, stačila jedna ruka k řízení. Na druhou stranu to byl právě problém, právě tyhle řadící spojky každou chvíli zlobily. Ohromnou výhodou bylo ježďění bez helmy a žádné ouřadování (STK, převody). Prostě "sednu a jedu". Hlavně z těchto důvodů a po dobrých zkušenostech s ojetými mopedy jsem se rozhodl koupit funglovku. Volba padla na Manet Korado, který nemá tak "propracovaný" systém řazení a jede prostě pořád. Je to skoro bezůdržbový stroj, který když vytáhnu třeba po 2 letech na světlo, blafne a jede. Doveze mě kam potřebuji za hubičku, co víc si přát .
Kolegové nikdy nemůžou vydýchat tu velikou změnu objemu a výkonu, když na něm přisupím do práce .
Jedinou nepříjemnou ránu mi zasadil pár let po "revoluci" nejmenovaný vymaštěný ministr dopravy, když nařídil na mopeda helmu .
Další ránu se mu nepovedlo dotáhnout do konce - povinnou registraci těchto "šlapátek". Už jsem měl připravené formuláře k vyplnění, ale jeho nástupce naštěstí ulevil starším ročníkům pod 2003. Takže můžu registrovat, ale nemusím.
Tak víte co mi můžete ... , "panáci" ?!
Ale ta helma mě tedy pořád, opravdu a hodně se.. !!!

1.03.2011
Letos jak to vidím, bude mít moped hooodně ježdění. Posledních pár let se svezl jen párkrát do roka. Při těch strašných cenách benzínu i ostatních s ním teď budu jezdit co nejvíc, do práce, po nákupech. ... aby zbylo o víkendu víc na "jedlíky". Bude dokonce i první vlaštovkou, bo mu jako historicky prvnímu mému mrmlu zařídím povinné ručení. Na silnicích to nyní opravdu hodně smrdí průserem, řidiči jsou nepozorní, vzteklí (i když je vina na jejich straně) a orgáni jsou ve svém rozhodování o vině řidiče "neomylní". Takže bych se nerad zrovna na tomhle prdítku zadlužil na 4 životy.

Motokanec
Motokanec napsal 15.03.22 v 07:56 10b.

Dobrej článek, hodně najetých km

sekyk
sekyk napsal 09.02.11 v 14:04

Ahoj.
Taky jsem si jej na podzim pořídil. Má najeto 6500Km. Pro jistotu jsem ho dal na servis, abych na něm mohl v klidu dosmrtně jezdit. S tou registrací je to strašné, já jsme to iniciativně udělal na 207čce a teď mě to štve. O přilbě ani nemluvím. Po incidentu z roku 2008, zdlouhavé hádce s iniciativními a arogantními celníky z F-M a pokutě 1000,- je mi na zvracení dodnes.

Jo a díky za češtinu, málo kdy ji už člověk slyší a vidí!!!

Dávam 10!

Sharker
Sharker napsal 18.06.10 v 19:32

No tak to je bomba konečně ti budu stačit

lubom65
lubom65 napsal 18.06.10 v 13:28

Já jsem na něj hodneeej

kasaka
kasaka napsal 18.06.10 v 13:18

Je třeba skutečně smeknout, před takovým dříčem neb kdo tě nezná...ani netuší
Zasloužil by si 20, nebo i 50, maximum je však 10, kteréšto pokorně dávám