Manet Korado (1995)

Vlastník MILDA215
Vloženo 31.12.2018
Aktualizováno 1.1.2019

Je to takové letní přibližovadlo na občasné jízdy do okolních obcí.
Hledal jsem Koráda v lepším stavu a s originální kartičkou.

Motorka koupena od důchodce z jižní Moravy

První dojmy - Je to sranda 🚲 , s kterým je úplně jiná jízda , než na 🏍️ a 🛵.

Motorku bych doporučil pro - Je to padesátka , takže řidičák od patnácti. Žádná STK a SPZ ! Jen pouze povinné ručení a trošku benzínu s kvalitním olejem ! Já používám závodní motorex , protože na oleji se nevyplatí šetřit ! Největší problém jsou náhradní díly ! ! ! Pokud je vůbec seženete , tak ještě ta jejich cena (nové díly motoru) a trošku myslete, na koho se obrátit , když to bude zlobit. A jako se vším , nekoupit nějakou ,,past,, !!! Motorek mi prošlo rukama spousta , ale co někteří inzerenti nabízejí - to bych blil. Proto přeji šťastnou ruku při výběru této splašené kozy ...😋

Doplňky na motorce - Dokoupil jsem ze Slovenska nový originální nosič kufru a časem koupím pěkný malý kufr givi. Ještě nové hranaté zrcátka a novou plastovou masku v barvě.

Je to takové motorové 🚲 koupené z nostalgie a pro srandu 😋.
Od třinácti jsem doma jezdil na Babettách a Korádo je méně poruchová obdoba Babetty.
Koupil jsem si hned dva kousky , abych se nenudil. Modré mám na občasné jízdy a červené je uloženka. Modré rv.95 a červené 2001 , obě mají najeto cca 6700km.
Největší slabinou těchto strojů , je nedostatek náhradních dílů. To se odráží v mém chování ke korádu. Není to na denní ježdění , hrubé zacházení ... prostě jemně a s citem , protože když se něco vysype - je to problém !!!
Něco málo je ještě na inzerátech na Slovensku , ale za pěknou pálku.
Dost nezasvěcených lidí to nechápe a říká , že na babettu je dílů dost (tohle vypadá jako Babetta , ale motor je zcela jiný !!! )
Motor je Rakouský značka - Puch , v obou případech ,, silnější,, super maxi.
Obě jsem odvezl zjara na celkový servis a nutnou úpravu kolínka výfuku. Ten zatočený had pod motorem se musí vyměnit za přímé potrubí výfuku. Obě lehce startují , brzdí , svítí , pérují ...
Dokupoval jsem nějaké díly a doplňky ze Slovenska a od Českých motoprodejců. Cenově to je úlet , ale nedá se nic dělat. Sehnat nový originální nosič kufru , nebo nový kompletní náhon tachometru byl docela problém , ale mám to. Ještě jsem kupoval fůru dílů - zrcátka , masky , všechny lanka s bowdeny , pedály , vzduchový filtr , gufera , nové pneu Continental , nové duše , ... , aby bylo všechno v pořádku.
Co víc dodat , je to koncepčně modernizovaná jednorychlostní Babetta , na kochací jízdu v letních měsících. Už aby bylo jaro a dalo se jezdit na 🏍️ , 🛵 , 🚲 .

Pavlistar
Pavlistar napsal 06.04.22 v 14:21

Zdar,ako sa správne tankuje manet Korádo s použitím odvzdušňovacieho šróbu,má stáť moped na kolesách,alebo na stojane s náklonom dopredu,alebo dozadu,dík za odpoveď!

markosi
markosi napsal 04.01.19 v 10:30

Je to dobrý stroj. Má pár much, ale se vším se dá žít a jede opravdu pěkně. Dá se doplnit "laděným" výfukem bez toho šíleného zamotaného svodu. Kromě lepšího zvuku a designu to podle mě ale v jízdním projevu nepřineslo nic nového. Jinak hodně se dá načíst zde: http://www.speaker....5/viewforum.php?f=45

Babettak01
Babettak01 napsal 03.01.19 v 18:33 10b.

Tu masku jsem jako ND snad ani v jiné než bílé barvě neviděl (teď vidím prvně tu červenou - předpokládám že je to originál). Stačí nastříkat nějakým "bumper sprejem" či něčím jiným fest matným a je vymalováno. Bude se to sice loupat, ale zas to má jednu výhodu: Když s tím rýpneš o asfalt a masku dodřeš, stačí vzít šmirgl, vybrousit a znovu přestříkat a zas bude jako nová. Kéž by to se vším bylo tak jednoduché.
Hlavně ať slouží.
A po náhradních dílech bych se podíval v Rakousku. Spousta Puchů tam stále běžně jezdí a někde ty ND brát musí.

PEPE800
PEPE800 napsal 02.01.19 v 18:51 10b.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 31.12.18 v 21:56 10b.

jasných 10