Honda CBR 125R (2005)

Vlastník van-den
Vloženo 1.3.2015
Aktualizováno 28.6.2017

Na to, že je to len 125ka, má dosť dobrý výkon a v pohode zvládne vytiahnuť aj na 110 km/h.

Honda CBF 125: důvod neuveden

První dojmy - Hneď ako som si na túto motorku sadla, zapáčilo sa mi jej vyhotovenie. Som začiatočníčka, ale vedela som, že táto motorka je to pravé. Pohodlné sedenie aj ovládanie.

Motorku bych doporučil pro - Určite by som ju odporučila začínajúcim mladým motorkárom.

Průměrná spotřeba - 2.53529 l/100km

Vyberala som si medzi viacerými motorkami, no do finálneho kola výberu sa dostala Honda CBR 125r a CBF 125. Nakoniec som si CBF nevybrala preto, lebo jej konštrukcia ma neupútala až toľko, ako CRBka. Aj po pár mesiacoch, čo už túto motorku vlastním, som stále presvedčená, že môj výber bol správny.

Motorku sme kúpili s menšou chybou ale po dohode s predajcom, že chybu si odstránime sami a dá nám zľavu z ceny.

Po prvej jazde som bola očarená ľahkosťou ovládania. Príjemné sedenie a vyhovujúca výška. Jazda prebiehala plynulo, takisto brzdy fungujú bez problémov, nemám čo vytknúť. Ak veziem spolujazdca, je to samozrejme pri takejto kubatúre dosť poznať. Poznateľne ťažšie sa rozbieha a v neposlednom rade tiež nemá taký výkon ako keď jazdím sama.

Myslím, že spotreba tohto stroja je veľmi dobrá. Pri úšpornom jazdení sa pohybuje okolo 2,5 - 3 L/100 km.

Ak mám ohodnotiť úložný priestor, povedala by som, že je to vážne "vypočítané" pre lekárničku a pár nástrojov na akútnu opravu pri poruche :D ale veď .. na čo iné by nám aj ten úložný priestor bol :D ... stačí

Opravy, ktoré sme už vykonali: Čistenie a mazanie reťaze, čistenie a nastavenie karburátora, čistenie a kontrola vzduchového filtra, výmena špatných žiaroviek osvetlenia palubnej dosky a budíkov, nastavenie vôle ventilov, doplnenie chýbajúcich gumových uložení na sedačkách,

Opravy, ktoré bude treba vykonať: vyčistiť olejové sitko v motore + výmena oleja, . Potom sa chceme ešte pozrieť na štartér - vydáva také chraptivé zvuky, keď sa dotáča (napr. pri neúspešnom štarte). Ďalej opraviť uchytenie kapotáže na jednom mieste - je tam odlomená úchytka.

Každopádne, som rada, že som si vybrala práve túto motorku a to aj z toho dôvodu, že na tento typ sa dajú pomerne ľahko zohnať náhradné diely a príslušenstvo.

Pre začiatočníka je ako stvorená, aj kvôli jej ľahkej ovládateľnosti. Odporúčam

Postupne budem dopĺňať info :)

Maraevik
Maraevik napsal 08.03.15 v 08:38 9b.

wencza-cbr
wencza-cbr napsal 06.03.15 v 07:11

Pěkná no prostě honda taky sem ji v 16ti chtěl ale bohužel to nebylo dosažitelné... No ale co už teď sem si to vynahradil tak ať slouží a hlavně bez nehod!

magnos
magnos napsal 05.03.15 v 07:15

Pekná mašina
Tak nech slúži ...

Riddick
Riddick napsal 04.03.15 v 21:54 10b.

Holky a motorky

biaggii