Jawa 50/21 Pionýr (1971)

Vlastník kralda75
Vloženo 5.2.2015
Aktualizováno 14.10.2015

Koupil jsem ji jako vrak v krabici. Chtěl bych z ní udělat pěkný a pokud možno dobový kousek.

Aprilia Dorsoduro 750: finanční poradce byl zásadně proti

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem piona nikdy něeměl a vezl jsem se na něm jen párkrát, tak je na první dojem z jízdy ještě čas. Mám ho sice ve stavu v jakém jsem ho chtěl mít, ale na tu první jízdu si musím počkat. MUsím doladit pár drobností a hlavně technickou a přepis. Snad to stihnu, než mi ho vymažou z registru nadobro.

Doplňky na motorce - Nejde ani tak o doplňky, ale ještěbych chtěl vyměnit výfuk za doutník, potah sedla za šedo černý a nad zástěrkou chybí kulatá odrazka.

Chtěl jsem si ke svým 40 narozeninám koupit velkou motorku. Líbila se mi Aprilie Dorsoduro 750, jenže manželka a hlavně hypotéka na barák byli proti. Tak jsem si dopřál tento malý zázrak na dvou kolech. 21 se mi vždycky líbila, ale nikdy jsem ji neměl. Chvilku jsem brouzdal po netu než jsem našel stroj, který jsem dovezl domů. Na první pohled katasrofa. Motor, kola, nádrž byli sice na svém místě, zbytek jsem měl v krabici. Věděl jsem že chci model 21 sport s hliníkovými lištami na podselovém plechu. No a začala rekonstrukce. Opískovat rám a plechy, povařit masku, vytmelit, nastříkat. Nové ráfky i výplet, repase + výbrus motoru, nová elektrika. Samozřejmě jsem přemýšlel i o Vape zapalování, ale nakonec jsem zůstal u klasiky. Přece jen k dobovce se Vape moc nehodí.
Pion je složený a motor vrčí, jenže mám ještě nějaké problémy se spojkou, takže jsem se ještě nesvezl.
Snad se mi to podaří co nejdřív odstranit a já budu moct připsat i jízdní dojmy.
Nějakou dobu jsem nedoplňoval informace, ale teď to napravím. Už jsme spolu najeli nějakých pár desítek kilometrů. Jsem vcelku mile překvapený jak je pion pohodlný. Podemnou se jen pohupuje. Motor si sedá a zdá se mi že jede čím dál líp. Zatím mám jen dobré zkušennosti.

VEPŘ.
VEPŘ. napsal 14.05.17 v 20:02 10b.

Nádherný to stroj pane,ať jezdí

kralda75
kralda75 napsal 10.12.15 v 19:26

Takhle jsme spolu spali v jednom kempu. Bylo tam na mě trochu moc temno i přes den, tak jsem mazla zagarážoval do stanu.

kralda75
kralda75 napsal 14.10.15 v 20:37

Moc děkuju pánové. Už jsme spolu najeli cca 1000 km. Nemusel jsem nic opravovat, jezdí parádně. Budu muset nechat zrepasovat tachometr, bo nejak bzučí a ukazuje mi 120 km/h. když fičíme po našich okreskách. Jak doufám, v roce 2016 se s pár podobně motorizovanýma kamarádama mrknem po naší krásné vlasti. Kdo by se chtěl přidat klidně může. Trasa ani datum ještě nemáme, ale to se dopiluje.

pp377
pp377 napsal 14.10.15 v 20:36 10b.

Moooc pěkné. Za mě 10b.

mojoflix
mojoflix napsal 13.10.15 v 17:51 10b.

Krásná práce :D