Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník bigdaddy
Vloženo 18.1.2015
Aktualizováno 4.11.2015

No a je to tady .Velké těžké no prostě cestovni enduro .

Motorka koupena od FIRMA:MCF (Slušovice) - Super přistup, domluva ohledně koupe nového a prodeje starého motocyklu byla na vysoke urovni .

Honda VFR 1200X Crosstourer: cena nove , zanovni ojetiny nejsou , myslim tim normalni ojetiny ne bouračky
BMW R 1200 GS Adventure: cena noveho modelu , cena ojetiny s xxx km je neadekvatni a motorku z pujčovny nechci

První dojmy - První dojmy , no jel jsem se podivat na den Suzuki do moto M.C.F-Slušovice.Samozřejmě jsem neodolal a pujčil si moto na zkušebni jizdu.Predtim jem již pokukoval po nějaké změně, zkoušel jsem Hondu Crosstourera, BMW GS 1200 a KTM no a to to mi sedlo do ruky jako bych s tim jezdil od nepaměti.Takže po navratu ze zkušebni jizdy bylo rozhodnuto.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co chtěji cestovat nebo jen tak jezdit pro radost

Doplňky na motorce - Dokoupen padaci rám, spodni kryt motoru vše sw-motech, centralni stojan -celkem nechapu , že to neni v serii za ty prašule co zato chtěji.
Dále jsem si nechal nalepit proužky na kola a take vyhřivane rukojeti
Přidano rozšíření boční ho stojanku celkem nutnost nasedani pres stojan je pohodlnějši a motorka je stabilnejsi kdyz stoji na parkovišti.Originalni stojan je celkem dost uzky .
Alu kufry givi jsou nacestě

Prvni dojmy , no jel jsem se podivat na den Suzuki do moto M.C.F-Slušovice.Samozřejmě jsem neodolal a pujčil si moto na zkušebni jizdu.Predtim jsem již pokukoval po nějaké té změně, zkoušel jsem Hondu Crosstourera, BMW GS 1200 a KTM . Suzuki mi nějak sedla do ruky .Takže po navratu ze zkušebni jizdy bylo rozhodnuto.
Dlouho jsem zvažoval nakup Hondy Crosstourera ,ale nejak se mi nepodařilo sehnat slušny kus .Motorka se mi hodně libila i jizda je super ,i když na jedničku třeba na kruhači trošku ucukany ,ale to je jen detail.
BMW jsem zvažoval dost dlouho vzhledem k tomu, že je maji moji kamaradi, byl jsem celkem rozhodnut, že půjdu taky do BMW.
Motorky jsou opravdu super ,jak ty z roku 2007, tak ty uplně nove vodniky z 2014
Všechny je mam ve svem okoli a info od lidi ,se kterými se znam osobně je dost duležity při rozhodováni .
Jenže pak nasledovalo asi 3 měsični ježdeni po moto z inzerátů ,no a to komentovat se mi opravdu nechce .
Jen maly poznatek pro lidi co si chěji udělat vylet a hledat svou vysněnou motorku.
Motorky všeobecně /většinou se jednalo o tyto modely: Honda Crosstourer -je jich moc malo , BMW 1200GS a GSA Adventure , KTM 990 /většinou drobně doopraveny s obrovsky najezd km , většinou z půjčoven se servisni knihou a jednim majitelem přitel google to zjisti za minutku, kde je moto registrovano a co je pobliž , motorky bez vybav ,kufry a spol . Nebo nesmyslné dovybaveni motorky věcmi ,ktere tam nikdy nebyly /dodany asi jen kvuli prodeji myslim tim plastové kufry neznámých výrobců /.
Pak nasledně nabídnuty doplňky /hlavně alu kufry /pri koupi motorky za ceny nekde z marsu , což jsem si ověřil při koupi noveho přislušenstvi za uplně jiné ceny hlavne zase vse nove .
Nakonec snad zvítězil rozum .Timto nechci urazit tyto stroje a jejich majitele ,ale bohužel jsem nenarazil na moto, ktere by stáli za ty prašule koupit.
Za tyto penize jsem nakonec koupil novou motorku s vybavou jakou potřebuji
a hlavne se zarukou
Oproti mému Banditu to je krok rozhodně dopředu.Samozřejmě se nedá srovnavat
stroj silnični-cestovni o objemu 650 s litrem a navic s novym motorem ,kde je citit sila
už od prvnich metru rozjezdu.

Duben 2015
Takže máme za sebou prvnich 1000 km a čekáme na prvni servisni prohlidku a výměnu oleje.
Prvni dojmy ze zajiždění jsou celkem fajn až na nějake drobnosti , ale to se časem poddá.
Ochrana před větrem je slabá buď si zvyknu nebo dam vyši plexi. Uvidime .
Manipulace na mistě je fuška , ale to je u těchto mašin všeobecně známo, za jizdy je to ale upně jina , lehce ovladatelná , poslouchá suprově, kam ji položíte, tam jede ,jak po kolejich .Zdá se že Suzuki odvedla super praci na podvozku.
Brzdy ok bez komentáře uvidime s plnou naloží baťůžek a plná polni jak zajedem ihned to vyzkoušim dovolená se blíží.
Nasedání se spolujezcem jsme zatim zkoušeli jen v garáži, ale jde to ,trocha cviku a bude to ok. Je to spíš díky velkým bočním kufrům od givi s těmi jsem zatim jel jednou jen pro zkoušku co to dělá s motorkou a se potřebou .
V záběhu mám zatim spotřebu dle palubáku 5,6 l coz ukazuje na celkem slušny
najezd zase info z palubáku 426 km .
Při jizdě s kufry ,ale jde spotřeba celkem nahoru cca o 0,5 litru na 100 km což se da pochopit vzhledem k rozměrům. Jsou to jen me info pro toho kdo by o těchto kufrech přemýšlel . Zpracovani je super , uchyceni taky , velikost bočnich kufrů 48 l je super , sjednocene zamky na jeden klič.
Jinak motorka jede hodně dobře od spodu , jen si musím zvyknout na 2-válec je to prostě jiny kafe než 4-val 650 v hodnem banditu.
Podvozek jsem zkoušel i na hodně špatné polni cestě s kameny a vysledek je taky moc dobry.Prostě to pobralo a jizda ve stupačkach taky šla. Prostě zkoušim co to umi . Zatim jen opatrně .
Normalni česke silnice 2.3 trida to zvladá skvěle i s dirama a kontrola trakce
funguje znamenitě. Posledni zkouška kontroly trakce v neděli cestou na Pustevny a
Solaň , na ceste hromady štěrku no prostě humus po zimním posypu .
Jo jednou mne vyděsila jedna kontrolka - námraza uplně jsem zapoměl ,že to tam je při startovani to člověk přehlidne , ale za jizdy okamžitě sáhnete na brzdu -3 °C vzduch a silnice ?
Zatim končim postupně napišu vice jak se budeme seznamovat.

Jakub75
Jakub75 napsal 02.06.16 v 23:44 10b.

na oplátku, s tím plexi jsem to myslel, že někomu to může vadit, já tyhle velké štíty moc nemusím.

jelda-f
jelda-f napsal 24.04.16 v 20:18 10b.

Krásný Stromek za mě 10. bodů. Suprová mašina super sezónu a šťastné cesty

tom.h
tom.h napsal 03.02.16 v 19:44 10b.

Když jsem ji ve Slušovicích viděl tak se mi také zalíbila, ale zatím na ni nemám a musím se zpokojit s malým stromkem. Snad jednou, možná. Přeju hodně štastných kilometrů v sedle.

Radimbiker
Radimbiker napsal 02.12.15 v 19:42 10b.

krasavica

napsal 06.07.15 v 10:15 9b.

Omg the best way to enjoy is watch online match free of cost http://www.gloomba.com