Honda CBF 1000 (2008)

Vlastník vladamart
Vloženo 3.1.2015
Aktualizováno 31.1.2017

Nenápadný cesťáček,který dokáže překvapit

První dojmy - První stroj s kapotáží, takže při převozu potmě trochu nezvyk jak se netočí světlo. Proti CBF 500 lepší podvozek, krásná rezerva výkonu. Mírné obavy z duálního systému brzd, ale nakonec příjemné.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Oxford, kryty rukou, plexi MRA, padáky, ukazatel rychlostí, nástavce zrcátek, zbastlený nosič honda aby šlo k bočním kufrům Honda použít Givi.

Stroj jsem si vybral protože byl od kamaráda za dobrou cenu s čitelnou historií. Lákala mě kombinace ovladatelnosti se slušně silným motorem. Zatím jen pozitiva. Trochu se ztrácím v zařazených rychlostech, asi doplním ukazatel zařazené rychlosti. Už mě jednou vypekl palivoměr. Dosahuje pověstné přesnosti palivoměrů u vozů Ford. U CBF 500 jsem viděl v zrcátkách vše tady nic moc, zkusím asi nástavce. Jízdní vlastnosti doplním asi později, zatím jsem najel něco pod tisíc a ještě si netroufám hodnotit.
Po dvou letech:
Za dva roky dvě otravný závady. Po seřízení ventilů ve značkovém servise se začala pomalu objevovat nepravidelnost chodu. Hlavně po zahřátí nepříjemné zacukání, občasný nepravidelný chod. Po roce marného zkoumání v jiných i značkových servisech, dvojí diagnostice a odpojování lambdy a podobně objeven poškozený kabel svíčky. Taková blbost.
Po výměně kabelu svíčky motor jak vyměněný, najednou skvělá pružnost, nižší spotřeba no tak jak má být. Bohužel rok jízd na cukajícím hrkáči.
Radost netrvala ani půl roku a odešel stator alternátoru. V 60000 km. Nejdřív jsem podezíral baterii, nebo regulátor. Po nastudování metod zjišťování závad jsem se proměřil k vadnýmu statoru. Vinutí probíjelo na kostru, první měření neúspěšný kvůli laku na deklu. Stator jsem poslal převinout i s kontrolou regulátoru k panu Marešovi. Výsledek lepší než origoš, výměna snadná.
Takže hodnocení? Na dobých silnicích radost, na rozbitých trochu klepačka. Chování nezáludný. Trochu se s ní peru v hodně zavřených horských zatáčkách, jinak super od hor po kličkování v koloně ve městě.
No ještě si jí nějakou dobu nechám.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.01.15 v 14:35 10b.

hezká.