ČZ 250/471 (1975)

Vlastník badžos
Vloženo 6.12.2014
Aktualizováno 11.1.2015

O koupi této motorky jsem nepřemýšlel , to že jí musím mít,jsem věděl hned při prvním pohledu na ní .

První dojmy - Když jsem si pro ní jel ,bylo mi jasné,že je ve špatném stavu , že možná ani nepojede . ale to mi nevadilo . jak bych si mohl stěžovat,když byla pořizovací cena 1500 Kč :D . po dovezení domu jsem se trochu nudil a sehnal jsem si schéma na zapojení elektriky . starou jsem vytrhal ,pač všude koukali rozholené dráty a ta hnusná hnědá izolepa byla všude, prostě humus . hrál jsem si asi hodinku a elektrika byla hotová .tak jsem nalil trochu blahodárné kapaliny a začal jsem startovat a po 5 kopnutí jsem si všimnul že má chuť chytnout ,tak pokračuji . a najednou naskočila na oba válce,ikdyž to bylo překvapení . no moje pocity poté jsou k nepopání .

Doplňky na motorce - doplňky zatím nemam žádné ale časem plánuji vape atp.

proč jsem si motorku vybral ??? no , do doby než jsem si koupil tuhle krásku ,tak jsem jezdil na pionýru ,pitbiku simsonu a dalších zplašených trubkách a lákalo mě něco většího . dozvěděl jsem se že jeden chlapík prodává jawu 350 . tak jsem jel za ním. na motorku jsem se podíval a věděl jsem ,že jí musím mít . "je to 350cc" s těmito slovy jsem se na ní koukal a řekl jsem mu "tak já jí beru " aníž bych se podíval v jakém je stavu . bylo mi to jedno

. po dotažení domů jsem jí zprovoznil ,nalil benzin a jel zkusit štěstí .to že jsem jel na motorce která má větší obsah než 125cc a o jeden válec víc než motorky které jsem měl do té doby,bylo nepopsatelné ,ten zátah ,ta rychlost ... naprosto něco nového . na mašině jsem jezdil asi 3 dny ,nedobíjela ,tak jsem jí zaparkoval do garáže a bylo i na čase ,ta zima byla hnusná . začal jsem na ní dělat a s nadšením že mam 350cc jsem hledal díly ,ale skoro nic mi nesedělo. po sundání palic a změření průměru válců jsem zjistil že je to 250cc pak ,že to není jawa ale čz . a tím to celé začalo . komplet go motoru , barva na všechno , co se nalakovat má a pár dílů , po zimě jsem to dal dohromady a začal jezdit.

opatrně ,pač jsem zabíhal ale s každým kilometrem jsem cítil že jede líp a líp . najednou byl záběh za mnou a už jsem motoru začal trochu dávat a najednou jsem cítil ty koně pode mnou . opravdu krása . ale v zatáčkách se trochu zmítala ani odpružení na zadku nebylo vyhovující a při rychlosti nad 100 km/h po naší typické české silnici se motorka od zadního kola začala vlnit a šlo to až do řídítek ,ale stejně jsem s tím ještě jezdil . po čase mi to začalo vadit ,tak jsem pátral ,kde by mohl být problém a najednou jsem si všiml, že je prasklý čep kyvné vidlice a tím pro mě začala nová éra . začal jsem tedy s tím že jí dám do originálu . stálo mě to už hodně prostředků i času ale pomalu se to začíná znovu rýsovat..už se těším na ten den,kdy znovu vyjedu s nablejskanou krásnou ČZkou

Franky
Franky napsal 08.12.14 v 21:11

Nahrbený motor / Bizon hlava / 471 mi také už před lety učarovala v době, kdy tyto motorky houfně používali lesáci, zemědělci a jiné podniky a jako ojeté se daly pořídit za lepší peníz. Akorát mě nidky nezbyl.
Dnes už seu nich žádají za šrot nesmyslné peníze a tak si jí už asi nepořídím.
Každopádně Tvoje dílo je prostě Tvj unikát - ať Ti slouží a je vždy připravená k jízdě stejně, jak jsi ji vytvořil nahrbenou ke skoku (vč. motoru ).

Skrunch
Skrunch napsal 08.12.14 v 20:46

Moc hezký peklostroj pane

Eyky
Eyky napsal 07.12.14 v 01:15 10b.

Když je prostor a šikovné ruce..
Pěkná práce. Ať slouží jenom pro radost..

lubinou
lubinou napsal 06.12.14 v 22:43

No jasně, proč ne...?! než se nudit u televize..., tvoje nadšení pro věc

marafzs600
marafzs600 napsal 06.12.14 v 20:48