Yamaha XJ 900 (1984)

Vlastník berry78
Vloženo 2.12.2014
Aktualizováno 2.12.2014

Moje druhá japonská motorka když sem jí kupoval tak měla najeto 80 000Km naštěstí jsem se toho nebál - Fungovala skvěle.

První dojmy - Proti XZ550 mnohem klidnější podvozek a lepší zátah. Váha asi dost podobná ale jak se to rozjelo tak to byla paráda.

Motorku bych doporučil pro - Teď už jen asi zájemci o young timery :o)

Doplňky na motorce - Svody 4 do 1 + sportovní výfuk , nosič

XJ 900 jsem jezdil v letech 2002-2003 .Po XZ550 jsem chtěl cokoli Japonského s objemem nad 500ccm a a ceně do 50 000kč ... v roce 2002 byla nabídka hodně omezená a tohle to jako jedna z mála motorek splňovala . Koupil jsem ji ještě s původní vyšisovanou a odřenou kapotáží ale ta šla dolu a dopředu jsem dal kulaté světlo z Jawy a tvářil jsem se že mam XJR která se mi vždycky moc líbilo :o) Jinak bezproblémová motorka s velkou nádrží a malou spotřebou .. jednou jsem na ní ujel na nádrž 400km .. to se mi od té doby na žádné jiné motorce nepodařilo. Trochu problematičtější byli studené starty - občas se ulila a museli svíčky ven ale byl k nim dobrý přistup. Spotřeba oleje minimální.

Jediná závada co jsi pamatuji že mi jednou z neznámého důvodu ušel tlak v předních vidlicí , naštěstí to bylo v oblasti kde byl velký pohyb cyklistů a podařilo se mi odchytnout nějakého dědu na esce co si vzorně vezl pumpičku na rámu .. Vidlice jsem si dofoukal .. a jelo se dál :o)

Čadil
Čadil napsal 16.06.18 v 07:39 10b.