Jawa 50/21 Pionýr (1968)

Vlastník ERVSKY
Vloženo 29.10.2014
Aktualizováno 22.12.2014

Jelikož šel čínský pitbike konečně z domu, muselo se vyplnit prázdné místo v garáži, jak jinak než dalším pinckem haha :D

Jawa 50/550 Pionýr: Nejsou...

První dojmy - První dojem byl : Co to je? to je snad poskládané ze tří motorek :D Pincek měl původně krásnou modrou barvu, ale místní sedláci se jej rozhodli přetřít štětcem na červeno. Je nepojizdný, jiskra je nepravidelná a slabá, ale to pojede až se to poladí :)

Tímto modelem jsem zaskočen, nejsem si jistý co tam patří a co ne - jedná se o 3 detaily: široká řídítka s hrazdou ( jawa 21 ??? ) zadní plechařina je kulatá ( nemá být ta hranatá ??? ) a poslední věc je kryt řetězu, je hranatý, ale myslím že tam patří kulatý. Takže takový myšmaš. Kdyby se někdo vyznal, at' mě poučí.

Jawista1234
Jawista1234 napsal 02.01.15 v 21:43

Nazdar, poradím ti, v pinckách se vrtám už nějakou dobu a mám momentálně všechny modely, je dobře předělaný ale origo 21 to není, na zadním plechu ti chybí ůchyt kterej spojuje kříž a plech, být tebou nechám tak a pěkně zrenovuju do stavu nové 21 ale kdybys to fakt chtěl dát do origa tak origo není : Kříž který má šrubovací stoupačky a jiný brzdový pedál , řídítka které se dávali na 21 a na 23 od roku 68-cca. 74-75 (pak byly bez hrazdy takzvané "vlaštovky"), kryt řetězu, no tak ten k tomu že to má být origo k roku 68 tak origo není (tenhle byl cca od roku 75) ale určitě nedávej na ty srance co ti tam psali že se na 21 nedával, dával se na všechny typy akorát pak přestali 21 vyrábět, být tebou, udělám GO motoru,nalakuju nalinkuju dám kulatej kryt řetězu a bude to pěkná 21, je pěknej, nech ho tak jak je jenom ho oživ

Dněpr_11_Choppe
Dněpr_11_Choppe napsal 22.12.14 v 21:27

Zdarec, takovej mišmaš má doma každej.. Řídítka jsou 21 nb Mustang.. Zadní plechařina se dávala na 05ku..pokud to má být 21, tak tam má být hranatej kryt, ale je otázka kdy to bylo vyrobeno..je možné, že tam patří ještě kulatý..to už sa asi ale nikdy nedovíš...každopádně good luck!