Yamaha MT-09 (2014)

Vlastník SNOOPERman
Vloženo 23.10.2014
Aktualizováno 23.10.2014

Ten tříválec je pekelnej, fakt pekelnej... rozzáří mi očička, mám debilní úsměv od ucha k uchu a člověk je spokojenej:)

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Super jednání, kluci fungují bez problému

Yamaha MT-07: v létě tahle motorka prostě nebyla k mání
Ducati Monster 796: tady jsem trošku ulítl v jiný cenový kategorii :)

První dojmy - První nasednutí a hned jsem věděl, že nemusím koukat po ničem jiným... Při zkušební jízdě jsem byl tak spokojenej jako nikdy v životě, takže to byl pro mě nobrainer

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny.. Jakmile na to nasednete, tak sou to Vánoce a kdo by nechtěl, každej den rozdělávat dárky:) Jsem začátečník a možná si řeknete, že je silná pro začátečníka. Myslím si, že když to má člověk v hlavě srovnaný, tak si může koupit, co se mu líbí, na co má peníze a naučit se klidně na 200 koňový moto...

Doplňky na motorce - Yamaha plexi - už na moto při koupi
Acerbis handguards - taky už na moto při koupi
Termignoni full system - Carbon

plánuji:
držák SPZ Yamaha
LED světla Yamaha
padáky rdmoto
páky(levers) od ASV

Už pár let jsem pokoukával po motorkách a říkal si, jak super to asi musí být na nějaký jezdit... Jednoho dne se to zlomilo, skočil jsem do autoškoly a po večerech koukal a vybíral... Pak jsem narazil na pár článků o MT-07 a MT-09, zkouknul The Dark Side of Japan trailer, ale pak jsem narazil ještě na ten druhý trailer(já tomu říkám "mlíkař") a srdíčko už vědělo, co chce. Na druhou stranu jsem si říkal: 85 kW, první moto, to budu dobrej střelec...a i okolí mi říkalo, kup si něco na čem se zajezdíš a pak si kup pořádnou motorku.. Tak jsem nějak MT-09 hodil na druhou kolej a šel po MT-07. No jo, ale jak tady všichni víme, tak koupit si v létě MT-07 a ještě si říkat jakou barvu bych chtěl, tak to bylo trošku hodně naivní. Byl jsem z toho takovej přepadlej a říkal si, že počkám na toho novýho Harleye, který měl být v ČR někdy až v září a že kdyžtak si motorku koupím až na další sezónu. No v ten moment jsem dostal telefon od rodinného kamaráda, že v Bylanech maj teď MT-09, o který furt básním.. Mrknul jsem jsem na internet, oranžová <3 a hned další den jsem se tam jel mrknout, pak složit zálohu, mezitím na úřadě dotiskli papíry a frčel pro ni..

Dopoledne jsem si ji přivezl, odjel do práce a navečer se jel projet.. Nastavil jsem si tam pěkně chalupáře(B mode), přece tam nebudu cpát hnedka akčňáka(A mode). První pořádnější jízda a totálně unešenej, připadal jsem si, jak když jsem měl poprvé řídil 911 Turbo, táta na mě jako spolujezdec(v tom autě) křičí ať neřadím, že to ještě zničím a že takovýhle auta maj zátah i když tam má člověk za šest.. a takhle přesně se chová MT-09.. jedno jaký otáčky, jedno jakej kvalt... stačí zatáhnout a vystřelí to a to se mi líbí a asi tohleto budu chtít od každý motorky:)

Bydlím kousek za městem, takže než přijedu do HK, tak pohodová jízda, ve městě pak 1-2-3(na okruh) a vejš jsem nikdy snad neřadil... Ale i tak můžu říc, že ve městě se mi s ní jezdí na pohodu i ve standard modu.

Pořádně brzdy jsem si vyzkoušel v podvečer cestou domů, když mi pod kola z keře skočila kočka, fungují dobře:) ostré mi nepřijdou, tak akorát ostré bych řekl.

Jediný, co mě trošku na motorce štvalo byl tichej výfuk a že nic nevidím v zrcátkach... Zrcátka jsem vyřešil riserama z ebaye a začal hledat, co s tím tichem. Akrapovič nepřipadal v úvahu, to tam má každej a to prostě nechci.. Úplně jsem se zamiloval do Yoshimury Race R-77, ale v ČR ani v Evropě nemožné sehnat, protože to je od americké Yoshimury závodní výfuk pro FZ-09(to samé jako MT-09, ale pro americký trh - jinej olej a jiný barevný kombinace, jinak stejná moto)... Kamarádovi, až se z USA bude vracet ze školy, to dávat do kufru mi přišlo blbý:), tak jsem hledal a hledal až jsem našel Termignoni... a bylo jasno..nádherně to vypadá(zbavil jsem se toho pekáče dole) a konečně to má odpovídající zvuk... no prostě bomba... ve skutečnosti to zní ještě líp, ale aspoň malá ochutnávka: termignoni #1 a termignoni #2

spotřebu neřeším, naposled se mi podařilo jet i za 7+L a vůbec mě to nemrzelo... Tu ECO ikonu jsem tam vůbec neviděl:)

a jak tuhle zdlouhavost ukončit? Menším příběhem.. První den jsem jezdil, jezdil až jsem vyjezdil celou nádrž, tak jsem kousek od baráku zajel na benzínku, chlapi koukali.. nová nablejskaná motorka, zelená spzka...tak si říkám odjedu jako frajer, trošku tomu přídám... nastartuju, měním to na B mode, ale nějak jsem nedával pozor, jak už jsem se se viděl, jak odjíždím stylově, tak mi tam zůstal A mode.. Chytnul jsem za heft, motorka se mi postavila na zadní a po něm jsem odjel.. Po pár metrech mi spadlo přední zpátky na silnici, já vyklepanej, ale nemůžu teď přece zastavit, tak jsem odjel pryč... Zastavil na zastávce, oklepal se, nastavil B mode a frčel domů, protože jsem si říkal, že pro jeden den toho bylo až až:)

Davcoun
Davcoun napsal 09.09.21 v 15:19 10b.

Joudanee
Joudanee napsal 22.08.19 v 22:13 10b.

Pěknej závěr..pobavil :D

Tomasino2010
Tomasino2010 napsal 30.12.17 v 18:07 10b.

Hlavně ten závěrt

pardubka
pardubka napsal 22.05.17 v 19:22 10b.

Tom919
Tom919 napsal 21.02.17 v 14:39 10b.