Suzuki GSR 600 (2008)

Vlastník BOB1795
Vloženo 19.10.2014
Aktualizováno 13.7.2017

Dobře ovladatelný naháč za rozumné peníze.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Yamaha FZ6 S2: Motorka je více méně pro manželku, vysoké těžiště, pocitově těžší.

První dojmy - Je to normální čtyřválcová šeskta, řekl bych že nenadchne ani neurazí. Motorku jsem koupil více méně pro manželku, takže vyhrál ve výběru nízký posez.

Motorku bych doporučil pro - Při rozumném ježdění klidně i pro začátečníka.

Doplňky na motorce - Padáky a závažíčka od Rutana, řídítka WRP.

Motorku jsem koupil pro manželku, než se vyjede, zatím na ní budu jezdit i já.

Vybíral jsem mezi GSR a FZ6S2. Fazer to prohrál z následujícíh důvodů: vyšší posez, vyšší těžiště (pocitově těžší na manipulaci na místě), horší průběh výkonu motoru. Fazer v nízkých otáčkách opravdu nejede, nejede a nejede. Má žena je začátečník tak bude v nízkých otáčkách jezdit převážně.

GSR je pocitově lehčí, má rozhodně nižší posez což pro začátečnici je určitě bonus. Motor z GSXR se nezapře, ale na rozdíl od fazera v nižších otáčkách uspokojivě jede. Na "výletové tempo" klidně i ve dvou jsou ideální otáčky do 8 tis. Pokud vám "prdne v bedně" pak doporučuju ot. mezi 9 - 14tis, ale to je zas vzhledem k rychlostním limitům o papíry. Jinak na šestku, řekl bych, výkon dostatečný, řazení přesné. Potěší integrovaný ukazatel zařazené rychlosti. Spotřeba 5 - 6/100 km.

Sedlo pohodlné (600 km na zátah docela v klidu), trochu moc zalomené nohy, takže je třeba si je každou chvíli protáhnout. Katastrofálně úzké řídítka, přes zimu půjdou rozhodně širší. Doplnil jsem padáky, bo rám je hned "na ráně". Odpružení se mi zdá po přesednutí z XT poněkud tvrdé, ale je třeba si uvědomit, že to není motard. Větrný štítek spíš na okrasu, před větrem nechrání vůbec. Vyměnil jsem zadní blinkry za blinkry s normálním vzhledem, originální jsou docela úlet.

Brzdy dostatečné, slušné dávkování, zadní brzda slabší, ale já s ní stejně nebrzdím.

Edit. Širší řídítka jsou tam, místo originálních (690mm) jsou tam WRP (800mm). Úchop o mnoho lepší, je z toho taková trochu "dospělejší motorka".

EDIT 2: Na motorce začala jezdit má žena a ta (bohu dík) nemá takové proporce jako já a řídítka se jí zdály příliš široké. V rámci spokojené domácnosti jsem tedy řídítka vyměnil za WRP WD-2080-016 o šířce 750 mm. Josu i vyšši a musím konstatovat, že na motorku padly lépe než předchozí.

BOB1795
BOB1795 napsal 25.10.14 v 18:46

Dobrá volba je MT-09 Street rally a ne toto ale aj tá bude...

raidrs
raidrs napsal 25.10.14 v 09:16