Yamaha XS 250 (1980)

Vlastník bonup
Vloženo 30.9.2014
Aktualizováno 15.5.2021

Babička, která má svoje mouchy, které mi dělá radost odstraňovat. Prodána 2021.

První dojmy - Konečně máme oba svoje noty. Není to na ní nic náročného, takové motokolo s krásným zvukem. Prostě ideál na kochání se okolím.

Motorku bych doporučil pro - Jen pro milovníky starších strojů co rádi koukají na motor ze kterého jdou dva chromované laufy.

Doplňky na motorce - Žádné, na veteránských notách to ani není možné.

Postupně si plním sny. Když jsem byl malý, tak jsme často jezdili do K. Varů na výlety. Tam bylo i kolem r.1980 na parkovišti před hotelem Pupp vidět výkvět světového automobilového a motocyklového světa. Jako kluk jsem kolem chodil a prohlížel tak, až mi němečtí majitelé dávali drobné v domnění že žebrám.
Z té doby mám sny mít něco takového a postupně si je snažím plnit. Sice snem byla a je Moto Guzzi nejlépe NTX a Ferrari 308 GTB/GTS. Třeba si je jednou splním na 100%.
Ale jak říká klasik "nemusí pršet hlavně že kape". Samozřejmě především z finančních důvodů mám Porsche 924 již mnoho let a teď konečně i klasicky vypadající motocykl.
Koupil jsem od jednoho zdejšího člena a jeho jednání bylo super. Cena motorky byla příjemná a vzhledem ke zkušenostem s autem jsem ani nebyl překvapen co všechno a kolik je třeba o toho ještě vrazit.

Závad na motorce nakonec bylo dost, ale zdá se že díky té nejvážnější má málo najeto. Nejvážnější závadou byl uražený vypouštěcí šroub oleje po kterém je v bloku díra. Půjde dobře přivařit, ale musel by motor ven. Tak jsem jen obnovil přilepení udělané německými soudruhy a pojištění přišroubováním plechu, který to jistí proti vypadnutí v případě selhání lepidla. Já použil kvalitnější lepidlo tak strach moc nemám, když to tam tak bylo mnoho let a drželo, proč by to nedrželo i teď.
Všechno ostatní byla vlastně jen údržba, řetěz, nový šroub s bypass ventilem olejového filtru (starý měl uraženou hlavu tak musel být odříznut), olej v předních šavlích, náhon tachometru, zlomená páčka, baterka, gumové věci atd. atd. atd.
Co mě překvapilo je dostupnost dílů, to u aut to není taková pohoda.
Co schází jsou pneumatiky. Ty co tam jsou vypadají jako nové, ale je jim 15 let. Pokud s ní začnu více jezdit budou i pneumatiky.

Co se mi moc líbí? Nakopávat pákou, jezdit slalom a osmičky, je to jako na kole. Kochat se 60-80 km/h přírodou. Povinné ručení 80,-Kč ročně .

Budu muset koupit buď ještě mnohem starší babičku, nebo nové oblečení. To co mám teď, k ní moc nejde, ale pro zasmání přikládám (kukla, kožeňák a tříprsťáky vše originál).

spike-cz
spike-cz napsal 13.01.19 v 12:53 10b.

kuzmič
kuzmič napsal 12.01.19 v 19:45 10b.

Krásná, gratuluji...

truck
truck napsal 15.09.16 v 21:36 9b.

mooc hezká ať dělá jen radost Měj se fajn Luboš

koozlík
koozlík napsal 09.10.15 v 22:08 10b.

krásný. Nupaky mám 4 kiláčky, snad se někdy projedeme

miciva
miciva napsal 12.11.14 v 15:02 10b.

krásná babka!:) a ty kola