Suzuki SV 650S (2004)

Vlastník Haney
Vloženo 17.9.2014
Aktualizováno 29.7.2015

Konečně je doma! Pro někoho rozpočtovka, pro někoho srdcovka. Má spoustu doplňku a vypadá fakt skvěle. Jede jako drak a ten zvuk?! No prostě dvouvál se sportovním charakterem :)

První dojmy - Když jsem na moto sednul prvně při koupi, tak to byla jen taková seznamovačka 1, 2, 3 hodně pomalu. Jinak ji projel brácha, který na ni jel taky domu, protože jsem na ni ještě neměl papíry. Ale doma mi to už nedalo, takže ji projedu aspon kolem bloku (byla už tma a nikam dál se mi nechtělo). Bál jsem se, že posez bude hroznej oproti motárdovi, ale právě naopak. To mě překvapilo, protože mi to sedlo jak prkýnko na prdel. Hned mi sedla do ruky a když jsem přijížděl domu, tak sem za to vzal a málem jsem se po.. :D a začal jsem si nadávat, co jsem to koupil, že takovej masakr snad ani nechci a nechám si SLR :D nečekal jsem takovej zátah, ale rychle jsem si zvyknul, šlo jen o ten první moment.

Motorku bych doporučil pro - Kdo hledá sportovní jízdu, surovej neuhlazenej výkon, zvuk za kterym se každej otočí ale ještě nechce litra.

Doplňky na motorce - krovka místo zadního sedla a záslepky, držák SPZ, miniblinkry, H4 žárovky, klín pod motorem, CNC zlaté páčky, gripy SV, padací protektory, zlaté proužky na ráfkách, tankpad, KN filtr, laděný výfuk Scorpion + originální díly

Už od zimy jsem věděl co chci, ale čekal jsem na tu pravou. Čekoval jsem motoinzerci snad 20x denně a na konci března tam vyběhl nový inzerát na tohle eSVéčko a já bez váhání vzal do ruky mobil a volal. Majitel se divil, že mu volám pár minut od vložení inzerátu, ale přesně na tuhle krásku jsem čekal a nechtěl jsem aby mi ji někdo koupil před nosem (má všechno co jsem na SV chtěl mít-krovka místo zadního sedla a záslepky, držák SPZ, miniblinkry, H4 žárovky, klín pod motorem, CNC zlaté páčky, gripy SV, padací protektory, zlaté proužky na ráfkách, tankpad, KN filtr, laděný výfuk Scorpion + originální díly). Probrali sme stav moto a za 2 dny sme si udělali 200 km výlet do Šumperku. Na živo byla ještě hezčí než na fotkách, tak sme prošmejdili všechno možný a zdálo se že ji budu mít doma. Jenže.. Pak ji nastartoval a já byl v sedmem nebi :D a bylo rozhodnuto na 100% ten zvuk je dokonalej. Byla sice dražší než ostatní SV, ale technickej stav i vzhled za to stál a o ceně jsem si ani nedevolil jednat. Najeto měla necelých 15 000, věřit nebo ne? Já to neřešil, ale po čase mi bylo řečeno v servise že by to stočený být nemělo, tak snad bude dál špalat jako hodinky. Cestou domu jsem měl celou dobu usměv od ucha k uchu. Brácha jel před náma na motorce, protože jsem na ni neměl papíry. Když otočil plynem, tak vyhnal čerty z výfuku a byl slyšet, ikdyž nebyl vidět a to mě bavilo ikdyž jsem jen seděl v autě. Splnil se mi sen a měl jsem z toho fakt radost :) první větší vyjíždka byla na zahájení motosezony v Poděbradech (ještě bez papírů :D) A upoutala tam hned pozornost, nastartoval jsem ji a kamarádi řikali že to má parádní zvuk, at to trochu vohulim, tak jsem to lehce proturoval max. do 5 tis. ot. a choppery co stáli okolo a měli alarm začali houkat :D to se všichni začali ohlížet a prej Hany to si udělal ty! a já řikám néé to neni možný, tak sme počkali až přestanou houkat a zase jsem si pohrál s plynem a už to houkalo znova :D Scorpion racing exhaust, doporučuju! Jinak co se týče jízdy, tak oproti SLR velkej krok vpřed. Podvozek super, do zatáček jde sama na hranu a drží stopu (DUNLOP Sportmax Qualifier). Je hodně lehká, ovladá se bez problémů, taková hračka to je. Trochu měkčí přední vidle, ale mě to nevadí, nerovnosti na silnici to žehlí dobře. Zadní brzdu nepoužívám a přední by prej mohla být ostřejší, ale zatim jsem všechno ubrzdil :) má to hodně citlivej plyn, ale jde o zvyk. Musel jsem se naučit podřazovat ve správnej moment, protože se mi párkrát seklo zadní kolo a neni to zrovna příjemný. Ikdyž je to 650 tak umí překvapit a vyškolit. V nízkejch otáčkách škube, ale od středního pásma táhne jako blázen až do omezovače, tam to ale nemá ten charakteristickej zvuk, takže je to zbytečný motat v omezovači jako vysavač. Na spotřebu nejezdim, ale vždy si ji počítám pro info. Na pohodu se dá jezdit za 5,2. Pila + popojíždění ve městě sem se dostal asi na 6,8. Jinak si držim takovej zlatej střed 6 litrů.
Konec sezony a máme za sebou krásných 5000 km bez jediné závady. Na jaře ji dopřeju zaslouženej servis, aby dál poslušně sloužila.
31.3.2015 přivezena ze servisu - nová zadní guma, olej a olejový filtr, vyčištěný KN filtr, nové brzdové kapaliny, ošetření řetězové sady. Všechno ostatní je OK. Ted počkat na pěkný počasí a muže se zase jezdit. Bohužel ale neni moc času, takže to vypadá, že letošní sezona bude slabší..
14.6.2015 a eSVéčko jsem vytáhnul asi jen 2x na půl hodky :( do ted nebyl vůbec čas

Haney
Haney napsal 20.09.14 v 19:44

Děkuju všem! :) dneska jsem přes Nymburk nejel, musel jsem bejt doma.. Gumy pořídim na jaře osvědčené DUNLOP Sportmax Qualifier, nebo nějakej jinej typ? Jinak litrový SV jsem měl pujčený od kamaráda a je to masakr, výkon je ještě někde jinde, váha neni tolik znát a už po ty motorce taky pokukuju :) ale je to chlap jako hora, takže to měl nastavený na svoji váhu a mě to přišlo hrozně tvrdý i ten origo tlumič řízení byl na mě tuhej. Ale nejspíš jde o zvyk, člověk si to za těch 10 km ani pořádně neosahá a kdybych si to přenastavil tak by to taky bylo asi o nečem jinym :)

elvis78
elvis78 napsal 20.09.14 v 14:03

hele, nejel si s ní dneska přes Nymburk?
Jelo tady něco takovýho a krásně to hřmělo...
fotky máš od Bučickýho mlejna

Zedsdead
Zedsdead napsal 20.09.14 v 04:57

Hezká!
Podle mě to hlavní na motorce vůbec není rozpočtové: rám a motor. Ostatní se dá doladit (brzdová pumpa).
Litr má dokonce plně stavitelnou vidlici...
Dej na ni kvalitní gumy a můžeš jít brousit okruh.

Hříbek
Hříbek napsal 17.09.14 v 21:22 10b.

pěkný eSVo ať slouží a dělá jen radost

lacerta82
lacerta82 napsal 17.09.14 v 18:47 10b.

vymazlená...mnoho najetých kilometrů s úsměvem na tváři