Hyosung GV 250 Aquila (2005)

Vlastník Concionator
Vloženo 8.9.2014
Aktualizováno 27.2.2017

Domácké jméno motorky: Anežka. Krásný maloobjemový cruiser s motorem o objemu 250 ccm, který vypadá a zní na 500 ccm. Pohodlná a stabilní mašina. Stav tachometru: 19 000 km.

Motorka koupena od Alda7288 (Smržovka)

První dojmy - Z pozice spolujezdce velmi příjemné. Z pozice řidiče ještě lepší. Motorka nabízí velmi jistý a pohodlný posed, na příčných nerovnostech to pochopitelně "kopne" do zadku. Oproti klasickým cruiserům vyžaduje vyšší otáčky, ale nepřijde mi to u téhle kubatury na škodu. Rychle jsem se s motorkou sžil a jedinou její slabostí, řešitelnou návykem, je řazení neutrálu, když motor běží a motorka se nehýbe. Celkově jsem s motorkou velice spokojený a zamiloval jsem si ji. A nejen já, už mi ji okukovali velcí i malí kluci. :-D

Motorku bych doporučil pro - Začátečník, menší postava, spořivý řidič, začínající nadšenec do jízdy na cruiseru.

Doplňky na motorce - Zadní a boční brašny, čelní štít a na řídítkách ukazatele teploty a času.

Aquilu od Hyosungu jsem si vybral, protože kombinuje robustnost, pohodlí a lehkost, vyhovuje mému stylu a byla mi i doporučena. Vlastní zkušenosti přidám v sezóně 2016.
21. V. 2016: Anežku jsem probudil ze zimního spánku (trochu se jí, mršce, nechtělo, ale po prvním rozehřátí a pořádné projížďce už se zase chová, jak má); motorka je na výlety a pohodové svezení opravdu velice příjemná, dobře se na ní jezdí krátké i delší cesty.
22. V. 2016: Příjemný výlet ranním, nedělně tichým Libercem (Rochlice, Dolní Hanychov) s nádherným výhledem na Ještěd.
25. VII. 2016: Najeto zhruba 500 prvních seznamovacích kilometrů. Ale co bych psal... Je to prostě pecka! :o)
27. II. 2017: Nevydržel jsem to... :oD Počasí bylo jako na obrázku a stejně jsem potřeboval protáhnout platnost STK. Šlo to fakt rychle - baterka, klíčky, hodně vrstev, dveře garáže a SVOBODA! :o)

Concionator napsal 25.06.16 v 14:53

Z motorky jsem naprosto nadšený, výborně se řídí a pohodlně se na ní sedí, jen ten neutrál, to je skutečný boj. Bohužel musím na mnoha křižovatkách huntovat spojku, protože se mi tam neutrál nedaří zařadit. Co byste mi poradili? Kromě trénování... Mám totiž pocit, že mám nohu docela citlivou, na zkušebních motorkách (Kawasaki ER-6, Suzuki Bandit 600 a Yamaha Fazer 600) mi to šlo dobře.

Concionator napsal 11.03.16 v 19:58

Ještě nikdy jsem se netěšil na jaro tak netrpělivě jako letos!

Concionator napsal 25.09.15 v 22:18

Děkuju! Zkoušky zvládnuty, papíry konečně v ruce a stroj, aspoň myslím, připraven (i když už jen na krátko) na provoz. Musím ho ale dostat trochu do ruky, resp. do nohy, a sžít se jak s řazením, tak s hledáním neutrálu. Ale vypadá to, že si snad na sebe zvykneme hodně rychle.

Banjoplayer
Banjoplayer napsal 25.09.15 v 21:04 10b.

tak co 11/9??? je hezky, na projížďky jak děláno :0) Bude to pěknej stroj, užij ho ve veselosti !

Concionator napsal 26.01.15 v 20:47

Děkuju!!!