Hyosung GV 250 Aquila (2001)

Vlastník reno0213
Vloženo 5.9.2019
Aktualizováno 5.9.2019

Tato motorka je pro mně a mou potřebu,tj. kažkodenní jejdění do práce,fitness a město apod. prostě úžasná.

První dojmy - V okamžiku kdy jsem si na tuto motorku poprvé sedl, tak jsem hned věděl že je to ona. Příjemný posez, lehce ovladatelná, žádné velké monstrum ani malý prcek, tak akorát. Ideální pro menší postavy,ženy a dívky a každého kdo chce jezdit na pohodu po městě ale i na výlety. Jízdní vlastnosti super. Snadná ovladatelnost,na kruháčích bez problémů a hlavně ta spotřeba..necelých 3,5L na 100km..1,10kč na 1km je docela důležitý faktor pro toho, kdo chce opravdu jezdit denně celou sezónu a né jen občas o víkendech. Jezdím na ní do práce denně 50km tam a to samé zpět,takže si tu cestu užívám a nemusím koukat na to kolik projedu..a to každý dnes říct nemůže. Dojíždění do práce není asi příjemné pro nikoho, ale pro mně teď už ano. Vždy se na to těším.

Doplňky na motorce -

Původně jsem ani tento typ "retro" nechtěl, koukal jsem po Suzuki Savage a chtěl jsem ho přestavět na Bobber, ale na poslední chvíly jsem vidět tuhle a chtěl jsem se na to posadit a to vždy rozhoduje. A jak jsem napsal, sedl jsem si na ní a volba byla jasná. Nedám na slova lidí kteří haní značky aniž by s ní měli jakou koliv zkušenost ale vždy dám na svůj první pocit a ten byl jasný. Během asi měsíce a půj jsem najezdil přes 3000km a sezóna ještě není u konce. Nemám nic co bych napsal jako zápor nebo něco co by mi nevyhovovalo a nebo s čím bych byl nespokojen. Má volba byla hned od začátku jasná, chci motorku na to abych mohl jezdit denně do práce na pohodu a nekoukat na spotřebu a tu cestu si úžívat a s touto motorkou je vše splněno. Jediné co jsem udělal bylo to, že jsem dotáhl řetěz a namazal ho, jinak nebylo potřeba ani dolévat ojej,olej to nežere. Jezdím s motorkou denně po městě ale i dálky, sám i se spolujezdcem. Motorka neví o mně ani o tom že jedeme dva, chová se stále stejně. Jak jsem již napsal, motorka díky svému nízkému těžišti a váze je snadno ovladatelná kdy je radost s ní jezdit po městě ale není problém i mimo město, jel jsem s ní i po dálnici a žádný problém. Ale je to na každém co od motorky očekává, pro mně je tato úplně ideální a splňuje vše co jsem chtel. Poměr jizdní vlastnosti,cena,spotřeba a každodenní využití. Jediné co jsem upravil bylo to, že jsem si udělal na zadní blatník nosič,protože většinou jedním sám a občas je potřeba něco někam odvézt /fitness taška,koupaliště taška,práce taška apod/ takže abych nemusel kvůli tomu brát auto. Nosič je vyroben tak jako zadní sedačka na jeden šroubek se čtyřmi opěrnými body aby se dal okamžitě vyměnit opět za sedačku v případě potřeby a nosnost nosiče je díky tomu stejná jako nosnost spolujezdce, takže klidně i 100kg. Tuto motorku bych doporučil každému kdo chce jezdit každý den a všude, menším postavám, ženám, začínajícím motorkářům ale i starším motorkářům na pohodovou jízdu, prostě všem kdo vědí co vlastně od motorky chtějí.

GAMM3R
GAMM3R napsal 21.10.22 v 13:58 9b.

Paráda. Ať slouží. Měl jsem ji a je skvělá. Klidně bych se k ní vrátil. ( Škoda že není na prodej )

bastard69
bastard69 napsal 09.09.19 v 18:20 10b.

Ahoj , žena ju má tiež a chváli si ju . Je to veľmi vydarená motorka, podo mnou išla 145km/h . My sme ju už ale trošku prerobili . Tak nech ti funguje a veľa šťastných kilometrov !!

Wenny
Wenny napsal 08.09.19 v 11:26 5b.

Ahoj, je to jeden z cetnych pokusu o napodobeni designu Fat Boye..takze vypada dobre.
At slouzi!??