Suzuki GSF 600S Bandit (2003)

Vlastník DzilekCZ
Vloženo 25.8.2014
Aktualizováno 14.7.2017

Bandaska je moje první velká motorka.

První dojmy - Poměrně velká a těžká, ale pouze do té doby než se člověk rozjede. Pak už je to hodná a dobře ovladatelná Bandaska. Výkon motoru na začátek dostačující. Po přidání plynu se motorka zeptá: "Opravdu chceš zrychlovat? Opravdu? Ok, jedeme." To mě jako začátečníkovi vyhovuje. Brzdy fungují, ale je na nich znát, že motorka něco váží. Podvozek je měkčí, ale na ty naše české silnice to sedí.

Motorku bych doporučil pro - Určitě je to dobrá volba pro začínající jezdce a lidi co rádi cestují.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk, od Rutana padáky a slidery.

Původně jsem koukal po trošku něčem jiném (GSR 600, Z750), ale náhodou kamarád říká, že ví o jednom Banditovi. Takže jsme se jeli podívat a skončila u mě doma :). Myslím, že to je dobrá a rozumná volba. Co se doplňků týče, na motorce byl pouze laděný výfuk, jinak v originálním stavu. Já jsem na to ještě hodil doplňky od Rutana, kdybych s tím náhodou někde plácnul.

Co se jízdy týče, tak se s Bandaskou teprve seznamuji, takže zkušenosti veškeré žádné. Mám najeto cca 700km.

UPDATE 1:
Takže sezóna pomalu končí a je potřeba sem zase něco napsat. Za ty 3 měsíce co Bandasku mám jsem s ní najel cca 3500km. Pořád se seznamují, ale už je to trochu lepší.
Manipulace na místě je naprosto v pohodě, už mi vůbec nepřijde, že by měla nějakou nadváhu. Výkonu je pořád víc než dost, průběh jeho nárůstu je velmi předvídatelný (možná až příliš). Brzdy by opravdu mohly být ostřejší. Podvozek je dost měkký, ale musím brát v potaz že je to cestovní motorka. Nejvíce jsem s ní za den najel 470km a v pohodě bych zvládl i víc. Spotřeba se pohybuje kolem 5,3 l. Závady se zatím žádné neprojevily, jen budu muset vyměnit pneumatiky. Zejména přední občas ráda v zatáčce ujede, zvláště pak na vlhku.

UPDATE 2:
Mám ji už dva roky - naježděno 15 - 20 tisíc km. Za tu dobu žádná porucha, pouze jsem měnil spotřebák (gumy, olej, filtry, žárovky, baterku...).
Jízdní vlastnosti hodnotím jako odpovídající určení motorky - je to prostě pohodový cesťák, se kterým není problém za den ujet klidně 800 km. Při snažení o sportovní jízdu na okruhu (Vysoké Mýto, Sosnová) je podvozek měkký, trubkový rám se kroutí, stupačky se tahají pořád po zemi, brzdy jsou tupé, než se motor roztočí tak jsou ostatní pryč.
Motorku hodnotím jako ideální pro začínající jezdce. Bezúdržbová, ekonomická, pohodlná, nevyděsí a přesto jsou její limity daleko za schopnostmi začátečníka. Pokud bych znovu začínal, volil bych opět Bandasku.

Jelikož mě celkem chytlo okruhové ježdění a nemůžu si dovolit vlastnit dva stroje, tak se s Bandaskou budu muset rozloučit. Nechci ji zbytečně trápit, nebo nedejbože rozbít - je v pěkném stavu a byla by jí škoda.

Tak nakonec jsem ji prodal, protože jsem musel pořídit auto, kvůli práci. Šla do dobrých rukou mého kamaráda, u kterého se jí dostane stejné péče jakou měla u mě.

Josefx9
Josefx9 napsal 03.07.17 v 21:00 10b.

Krásně napsaný přemýšlím o ní že jsi jí pořídím ...

smartin1
smartin1 napsal 06.07.16 v 22:11 10b.

10sítka jasná viděno na živo A tu spotřebu ti krutě závidím ...

Haesty
Haesty napsal 23.11.14 v 14:16

Parádní kousek do začátku

Lenichka-Bzuk
Lenichka-Bzuk napsal 11.09.14 v 21:07

Určitě dobrá volba do začátků...tak hodně super společných km a hlavně kolama dolů

koho
koho napsal 10.09.14 v 09:25

Krásná Bandaska,fakt krásná tak hlavně lítej bezpečně a nízko