Suzuki GSF 600S Bandit (1999)

Vlastník morganzd
Vloženo 16.1.2010
Aktualizováno 30.12.2010

Moje první motorka, na starý kolena! :)
Ikdyž kdekdo ohrnuje nos nad S-ky, polokapota má svoje výhody.

Zatím jsem najezdil jen pár set km, takže poznatky nejsou tak široké. Na to, že vážím metrák, je celkem svižná. Je to ovšem dáno i tím, že jsem nic silnějšího nekočíroval.

Trochu by to chtělo přitvrdit odpružení, uvidíme na jaře.

Tak po necelým roce a necelých 3tis km motyka stále šlape jak má. Odpružení pro mou postavu bohužel nic moc. Nemám prostor na to, abych radikálně vy/změnil předek. Na zadku mám pružinu na poslední stupeň.

Zdálo se mi, že začínám slyšet nějaké divné zvuky, hlavně při studeným motoru - jako starý šlapací šicí stroj. V speedbike (Brno, Sladovnická 4) mě ujistili, že to je v cajku - odpovídá konstrukci a stáří stroje.

Občas zazlobí startování. Vše se tváří OK, je i slyšet sepnutí relé při otočení klíčku, ale starter se ani nepohne. Naštěstí stačí klepnout bočákem o rám. Prý to vypadá na startovací relé, opečené kontakty.

Vlastní chybou se mi rozlomilo plastové oko, ve kterém drží bowden v mechanismu pod sedlem. Naštěstí bylo sedlo sundané. Problém byl v tom, že se mechanismus nevracel a sedlo nešlo zacvaknout. Tak dlouho jsem s tím zápasil, až jsem to rozlomil. Nakonec jsem zjistil, že je v zámku zapadený kamínek co odlítl od kola. Opraveno, slepeno a pojištěno měděným kroužkem a epoxidem.

Po předchozím majiteli vypadají voštiny v olejovým chladiči jak kdyby je přejel nehtem. Prý to takhle může dorasovat i mytí wapkou. Takže jak je chvíli čas a chuť, rovnám malým šroubováčkem. Je to práce za trest.

Pořídil jsem nosič a topcase kappa, spokojenost. Snadná a rychlá montáž. Vyměněny brzdové desky na jednom předním kotouči, druhý se zatím nepovedl, bo se jeden pístek neochotně vrací. Bude potřeba rozebrat a vyčistit.

Na podzim 2010 jsem opět navštívil SpeedBike kvůli oněm divným zvukům (šicí stroj). Tentokrát se jim to už taky nelíbilo a po prohlídce se z toho vyklubala ojetá vačka a vahadlo. Oprava vč. výměny rozvoďáku (když už to bylo rozebraný, stejně to potřebovala) za něco málo přes sedmičku, což jsem tak nějak dopředu čekal a zdá se mi to OK. Po převzetí motyky mě doslova šokoval lahodný "máslový" zvuk motoru! Doufám že to nějakou dobu vydrží.

Problém se startováním se taky vyřešil - kontakt na páčce spojky občas nezabere a já jsem ji při startování nemačkal. Tím pádem někdy naskočila hned (kontakt nerozpínal), někdy až po té ráně bočním stojanem. Už jsem si zvykl startovat se spojkou a problém se neopakuje.

Miška2
Miška2 napsal 02.02.11 v 15:49