Yamaha XTZ 660 Tenere (1993)

Vlastník Milášku
Vloženo 8.8.2014
Aktualizováno 8.8.2014

Sice starší, ale dělník k pohledání.

První dojmy - Spolehlivý starý dobrý jednohrnec. Motorka, která byla ještě stavěná asi pro používání i v opravdovém terénu. V bývalém vojenském prostoru Ralsko jsem ji "utopil" do bláta po motor a nebýt tak těžká, snad by se i sama dostala ven. Po oklepání jsme normálně pokračovali v e výletíku :-)) Padli jsme si hned do oka i do ruky, hlavně po výměně zlomených řidítek po bývalém majiteli.

Jak jsem již uvedl, mám pocit, že se jedná o hodně povedený stroj, ale kdo se na XTZtu svezl, dá mi snad za pravdu. Je trochu "klepací", ale to je tím jedním válcem. Po projetí části Maďarska, celého Rakouska a severu Itálie a samozřejmě Čech si dovolím říct, že je to poměrně úsporný stroj. Posed je vyšší, ale to při mé výšce bude i na jezevčíkovi, tak to nebudu hodnotit. Je příjemný i při dlouhých přesunech.Většinu jízd jsem absolvoval sám, ale teď už mám i "baťůžek", tak poznatky budu časem přidávat.

georgeCZ
georgeCZ napsal 15.08.14 v 09:03

Máme doma úplně stejnou i se stejnými polepy a po pár úpravách(minulý majitel to neopravil) je to bezproblémový stroj.

babula
babula napsal 10.08.14 v 14:51 10b.

Pěknej dělník.10b

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 09.08.14 v 12:57 10b.

spolehlivý stroj

Friky
Friky napsal 09.08.14 v 11:15 10b.

pěkná, at slouží