Jawa 650 Classic (2015)

Vloženo 2.8.2014
Aktualizováno 29.8.2014

Baterka + Airbox

Vloženo: 19.08.2015, Uskutečněno: 19.08.2015, Zhlédnuto: 5x

V pátek mám jet na melecháč, tak jsem si říkal, že uděláme malý velký experiment. Na klasiku jsem totiž neměl pořád "upravený" airbox dle svého návrhu. Celkem mňa zajmal rozdíl ve spotřebě před úpravou, kdy to tahá luft všude možné, jenom né přes filtr a po úpravě a tak velkou trasu, jako na Melecháč už asi tento rok nedám. Takže jsem za udatného nadávání půl hodiny preparoval airbox ven. Na klasiku opravdu není místa na zbyt, ba není tam ani místo na to, co tam být má :) nakonec se povedlo. Jako novinku jsem si na pomoc vzal horkovzdušnou pistoli s tím, že skusím dosedací části malinko nahřát a pak je roztáhnu do potřebné polohy a zchladím, abych musel co nejmíň ubírat materiál. To se celkem povedlo, jako chladící médium jsem použil nějaký starý sprej pro zkoušení ionizačních požárních hlásičů - mimochodem tímto sprejem jsem minulý týden chladil nohu spálenou od toho debilního výfuku na klasiku jedné slečně..žije.. :) Budu muset ale nechal udělat další kousky podkovy, protože jednu jsem dal Jurovi-Bizonovi, ať má radost. Při té příležitosti jsem proběhnul karbenátek, všechno vyčistil a jal se k zpětné montáži. Ta nebyla o nic jednodušší, než samotná preparace ven, protože airbox měl najednou vrchní stranu z pevného neohýbajícího se materiálu.. Nu což..podařilo se. Ale překvapení, které čekalo potom jsem nečekal.. vytáhnul jsem baterku z regálu a jal se montovat. Jaké pak bylo zděšení, když startovací relé zamrčelo a nic. Takže následoval šroubovákový test na startovacím relé a bylo jasno.. baterka chcípnula. Měla sice už kdysi takové pochybné myšlenkové pochody..ale tentokrát si postavila hlavu uplně. Takže sem ji nadráždil na zázračné nabíječce.To je řekl bych dost unikátní zařízení - jde o svařovací invertor, který má v sobě integrovanou inteligentní nabíječku olověných akumulátorů. Takže dokáže hustit do baterky až tuším 150A. Navíc je to výrobek TNZ Brumov. Firmy vyrábějící svařovací a specielní zdroje v původních prostorách MEZu Brumov, kterou tvoří bývalí vývojoví pracovníci samotného MEZu Brumov, kteří vyvíjeli svářečky v dobách minulých. Když už nebylo co zničit, tak sme začali na 15A a posléze 5 minut 30A.. baterka zázračně ožila a vadný článek se hned projevil vysokou teplotou.. Pro nastartování motorky to nicméně stačilo. Včechno fungovalo a tak jsem u kamaráda před páteční akcí objednal novou baterku. Jako vždy yuasa yumicron.. 14Ah, původní anglická exide byla rozměrově naknap, tak doufám, že ji tam narvu.. má o milimetr sem tam víc.

• Satanova pomsta - finále

Tak se nám ta Satanova pomsta zase o kousek posunula. Zde jest důkaz pro nevěřící :) https://youtu.be/2SOcdddi5N0 Motor už vrčí, motorka je z 98% hotová. Nakonec to všechno snad nějak dobře dopadne.. Jako nutnos

Vloženo: 28.01.2018
    Uskutečněno: 28.01.2018
  • Satanova pomsta

Kdybych měl vymýšlet slova pro úvod tohoto článku, asi by to byla směs tak sprostých slov, že by server hostující databázi motorkari.cz raděj spáchal harakiri a dobrovolně vyrazil pojistky až v Temelíně. Postupně mi

Vloženo: 25.01.2018
    Uskutečněno: 25.01.2018
  • Ložiska kola a spol

Dneska sem vyměnil na pekelném stroji ložiska v zadním kole. V souvislosti s instalací nové pancéřové hadice pro zadní brzdu vyvstala myšlenka pořídit lepší tlakový spínač zadní brzdy a tak když už se člověk hrabe v zadn

Vloženo: 23.03.2016
    Uskutečněno: 23.03.2016