Jawa 650 Classic (2015)

Vlastník hrnous
Vloženo 2.8.2014
Aktualizováno 29.8.2014

Vloženo: 25.01.2018, Uskutečněno: 25.01.2018, Zhlédnuto: 27x

Kdybych měl vymýšlet slova pro úvod tohoto článku, asi by to byla směs tak sprostých slov, že by server hostující databázi motorkari.cz raděj spáchal harakiri a dobrovolně vyrazil pojistky až v Temelíně.

Postupně mi lidé vozí 650/660 a já se chvilkama divím, co všechno může Jawa vyprodukovat, nicméně tenti případ je poněkud jiný. Jistý podnikatel z města Z si našel zálibu v 650/660, takže si koupil dobrých 5 kousků Jawy 660, k tomu nejmíň tolik 650tek.. a aby to nebylo málo, tak si přitáhnul jednu ze slovenska. Bývalou autoškolskou, dle slov původního majitele či snad překupníka s chcíplou řídící jednotkou.. To není až takový problém - je to sice balík, nicméně majitel na to má a tak sme se domluvili, že se upraví elektroinstalace klasickým způsobem a rovněž dostane naši jednotku Master Ignition. Doposud by to bylo všecko v pořádku. Jenomže pak dojela motorka fyzicky - no co dojelo to ani neumím popsat - kdyby člověk vzal desetikilové kladivo, proběhnul s ním celou motorku a pak ji ještě zapálil, tak by to bylo málo.
Cokoli co se dalo nějak mechanicky rozbít, pobouchat to tak taky dopadlo.. snad někomu ta motorka vypadnula z letadla minimálně v deseti kilometrech.. Mechanicky je naprosto zdemolovaná, a co hůř - po oddeklování sem zjistil, že motorka hořela - snad bych si troufnul říct, že někdo upravoval amatrsky elektroinstalaci, a on pak vyhořela, a to doslova - klasik má totiž elektroinstalaci zapojenou tak, že jde napětí k akumulátoru napřed do spínací skříňky a posléze až do pojistek a spol - tudíž stačí jedna chyba a motorka začne hořet plamenem a v horším případě to taky vyústí v explozi akumulátoru - což se zde patrně také stalo - 3/4 kabelů jsou vyhořené, spečené dohromady, nádrž zespod opálená od plamene, jednotka regulátor a vše elektronické kaput. V motoru se taktéž nkdo hrabal - na první pohled je vidět, že měl někdo dole hlavu, válec a kdoví co ještě. Nakolik to bude vůbec pojízdné je věc druhá... v každém případě to bude stát majitele balík, že by si za to nakonec koupil pěkného klacíka a ne vrak přejetý lokomotivou.. Tak v tom ležím, drátuju, nadávám. Dneska sem si na to musel koupit kartón Kofoly, tak to snad pomůže ve výdrži se v tom do noci hrabat nejmíň týden a víkend..

Lidičky, zkuste se o ty Klacíky trochu starat, jsou to vzácné kousky, nejsou a nebudou.. takový přístup si opravdu nezaslouží. Dávám to sem spíše jako odstrašující případ, jak to může dopadnout, když se někdo vrtá v elektrické výzbroji něčeho, co obsahuje silný zdroj proudu, jakým je motocyklový akumulátor. Protože dobrá polovina vyhořelých kabelů byla ve vyhořelém stavu obalena kily izolačky a "zapnuta" načež vyhořela znovu a podruhé - definitivně.

A ne, nebudu už nadávat, poslední odstavec jsem raděj smazal :) A vůbec, dělejte si co chcete, ale až vám baterka explodující pod zadkem urve koule, tak si nestěžujte :)

Jardas444 (10) napsal 26.01.2018 v 15:14

Tak to je mazec,dřívější majitel byl odborník na slovo vzatý

pistapista31 (20) napsal 26.01.2018 v 07:48

no comment

milan1963 (272) napsal 26.01.2018 v 00:40

650 jsem měl, taky vyhořely kabely, ale tohle... ta motorka si takový nezájem majitele nezaslouží.

• Satanova pomsta - finále

Tak se nám ta Satanova pomsta zase o kousek posunula. Zde jest důkaz pro nevěřící :) https://youtu.be/2SOcdddi5N0 Motor už vrčí, motorka je z 98% hotová. Nakonec to všechno snad nějak dobře dopadne.. Jako nutnos

Vloženo: 28.01.2018
    Uskutečněno: 28.01.2018
  • Ložiska kola a spol

Dneska sem vyměnil na pekelném stroji ložiska v zadním kole. V souvislosti s instalací nové pancéřové hadice pro zadní brzdu vyvstala myšlenka pořídit lepší tlakový spínač zadní brzdy a tak když už se člověk hrabe v zadn

Vloženo: 23.03.2016
    Uskutečněno: 23.03.2016
  • Zadní brzdič AJP

Jak je obecně známo na motorky byly montovány dva druhy zadních brzdičů. Oba pocházely z dílny AJP. První z nich byl originálem z F650, ze které je také motor. Protože se asi nepředpokládá, že by motorka měla brzdit za r

Vloženo: 27.02.2016
    Uskutečněno: 27.02.2016