Jawa 650 Classic (2015)

Vlastník hrnous
Vloženo 2.8.2014
Aktualizováno 29.8.2014

Vloženo: 06.08.2014, Uskutečněno: 06.08.2014, Zhlédnuto: 3x

Dneska nastal den D, dobelhaly se objednané věci a započala montáž, prvně šel na řadu elektronický otáčkoměr. Jelikož nemám s jednoválcem, natožtak takového obsahu zkušenosti považoval jsem to prakticky za nutnost.. Přecijen je lepší, když si motor vrní v oblíbeném rozsahu otáček, než někde zbytečně pod.. Po velmi dlouhém špekulování co by opticky sedělo, moc to nestálo a rozumně fungovalo přišel na řadu japonský budík Koso..léty prověřená značka. Točkomětr má navíc displej ukazující teplotu čidla - olej či voda..no jak krásné :) Zatím zaujal svoje místo napravo vedle brýlí na malém úhelníčku, posléze dostale z laseru držáček na míru v echt provedení :) na funkci to ale nic nezmění. Jenom je malinko kumšt vyřešit umístění čidla teploty vody, použitý Rotax 654 má totiž výstup horké vody do termostatu přímo v nálitku na hlavě, tím pádem není možné přímé přidání dalšího čidla. Jedinou možností je tedy výroba T kusu do trubky za termostatem. Jediné řekl bych malé mínus bude, že budeme měřit až po otevření termostatu, ale to není až takový problém. Zajmá nás hlavně vysoká případně použitelná teplota, podchlazený motor měřit nemusíme :) Taktéž sem pořídil velký futrál na stroj, aby se na ni zbytečně neprášilo..přecijenom je pěkně navoskovaná :) No a nebyl bych to já, kdyby nedostala taktéž nové svíčky - originál japonské NGK - ne ludry made in france.. taktéž oblíbený nejdražší olej na světě - motorex cross power za nějakých 500 litr +- :) k fomu všechny filtry a tak globálně spotřební materiál..ať se má dobře :) No a dál nevím, co už sem chtěl napsat, šak já si spomenu.. jo ten budík eště...

• Satanova pomsta - finále

Tak se nám ta Satanova pomsta zase o kousek posunula. Zde jest důkaz pro nevěřící :) https://youtu.be/2SOcdddi5N0 Motor už vrčí, motorka je z 98% hotová. Nakonec to všechno snad nějak dobře dopadne.. Jako nutnos

Vloženo: 28.01.2018
    Uskutečněno: 28.01.2018
  • Satanova pomsta

Kdybych měl vymýšlet slova pro úvod tohoto článku, asi by to byla směs tak sprostých slov, že by server hostující databázi motorkari.cz raděj spáchal harakiri a dobrovolně vyrazil pojistky až v Temelíně. Postupně mi

Vloženo: 25.01.2018
    Uskutečněno: 25.01.2018
  • Ložiska kola a spol

Dneska sem vyměnil na pekelném stroji ložiska v zadním kole. V souvislosti s instalací nové pancéřové hadice pro zadní brzdu vyvstala myšlenka pořídit lepší tlakový spínač zadní brzdy a tak když už se člověk hrabe v zadn

Vloženo: 23.03.2016
    Uskutečněno: 23.03.2016