Yamaha YZ 85 LW (2007)

Vlastník lilkiss
Vloženo 30.5.2014
Aktualizováno 19.8.2015

Co k ní říct. Je to raketka. Splašená, ucukaná, škubavá, ale super. Do terénu "ideální volba". Buď mě vyškolí nebo zabije :D

První dojmy - Prvotní dojmy byly zděšení. Jezdila jsem do té doby na čínském chrastítku 4T a to bylo 100 a 1. čína byla ( když nepočítám poruchovost ) hodná, milá, klidná malá. Když jsem se poprvé svezla na japonce, chtělo se mi bečat. Ve spodních otáčkách nic a pak mi z ničeho nic málem urvala ruky a ujela pod zadkem :)

Motorku bych doporučil pro - asi pro začínající motokrosaře a pro holku, která se nezalekne té její pojašenosti :)

Je to Yamaha YZ 100ccm na velkých kolech. Kdyby bylo na mě, volila bych 4T. Bohužel v mojich finančních možnostech bylo, vybírat bud mezi malýma 85 nebo starýma vyhrkanýma 4T...tak jsme zvolily první možnost. Pro motorky jsme jely až za Prahu, ale byl to výhodný kauf, neboť k ní jsou dva náhradní rámy, hromada kol, pytel plastů, pytel filtrů, sedla, páčky, tlumiče, těsnění...no vlastně jsme dostaly každý náhradní díl k motorce min. 2x. Jak jsem již psala, první dojmy byly hrůzostrašné, po přesednutí na tohle z pomalé uloudané číny to pro mě byl šok. Jak mít pod prdelí neřízenou střelu. po první jízdě se mi asi chtělo bečet :) lae pak jsme si sedly do ruky a je skvělá. Je pěkně dravá, trochu pojašená, od vyšších otáček se mění v pěknou střelu. Asi to není úplně idealní hračka do terému, zatím jezdíme spíš lessní cesty, louky pole, až vjedu do lesa mezi stromy, asi se s tím pěkně natrápím. Už jsem si zvykla na neustále řázení, brzdy jsou tupější než na číně, což je fajn ( aspoň se nerozbiju, až je někdy ve zmatku zamáčknu ), je lehko ovladatelná a hlavně uplně lehounká. Maximálku má s mojí váhou taky slušnou a kámošovi na KTM 250 2T docela v pohodě stíhám, když nejede full gass :) Zatím jsem s ní spokojená, líbí se mi její střeštěný výkon, který mam zatím pod kontrolou. Docela jsem zvědavá, jak mi to s ní bude šlapat v náročnějším terénu. Tam začne být ostrá reakce na plyn a její neplynulý chod dost na škodu

Jarcie
Jarcie napsal 17.09.17 v 23:16 7b.

Cago, taky vlastním ,yzetu 85 , říkám jí modrá svině 😃 .. Ale po 3 letech ji vyšlu nejspíš do světa, před tím jsem vlastnila crfo 150 to byla srdcovka, ale musela pryč ohledně financí 4T drahá sranda na udrzbu. Bylo pro mě těžké přesedlat ze 4T na 2T ale po nějaké době sem si zvykla.. Je nás banda a my tedy jezdíme všechno možný, lesy, louky, vyjezdy, trate, prostě vše co nám zrovna přijde pod kola 😃 Někdy mám na male, je zákeřná jak nemá priveru, ale dá se zvládnout ..( musím stačit několika 450, 250, 350) ale na větší motorku si netroufnu 😏 Kdyby dělali 125 na kolech 19/16 nemám s tím problém 😃

macek44
macek44 napsal 02.08.15 v 20:17 10b.

Bugs
Bugs napsal 02.06.14 v 10:07

camperx
camperx napsal 30.05.14 v 23:14

Nádherná yamaha i s jezdkyní tak ať slouží a ať ti dlouho vydrží