BMW F 800 ST (2006)

Vlastník mirek.81
Vloženo 13.5.2014
Aktualizováno 13.6.2015

Perfektně ovladatelná cestovní motorka s nízkou spotřebou a super výbavou.

Yamaha FJR 1300: důvod neuveden

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem přecházel z řadového V4 74kW, byla změna opravdu drastická - snad úplně všechno jinak. První cesta byla od prodejce domů, cca 300 km, po takové cestě se už dalo říct, že nám to spolu určitě půjde.

Motorku bych doporučil pro - Pro cesťáky, kteří si rádi dají i pár ostřejších zatáček.

Doplňky na motorce - Kromě fabrické výbavy ještě boční kufry V35 a topcase givi.
+ 25.6.2014 laďák Leo Vince SBK, originální vložku jsem nevyndával - i tak super zvuk.
+ 06/2015 rozšíření zrcátek od SW-Motech.

Po několika letech na Thundercatu jsem se rozhodl změnit stroj, chtěl jsem něco cestovnějšího. Nevím jak vás, ale mě neustálé čištění řetězu a mazání a napínání začalo otravovat, a tak jsem se začal poohlížet po jiném systému (kardan, řemen). Ne že bych se YFZ zbavoval kvůli řetězu, to rozhodně ne, ale když už jít do něčeho jiného, tak proč zase řetěz. Nebylo to to hlavní kritérium při výběru jiné motorky, ale uznávám, že to hrálo dost významnou roli. Když jsem se zaměřil na stroje s jiným, než řetězovým sek. pohonem, výběr se rázem zúžil na pár modelů. S přihlédnutím k mojí postavě 170/65 jsem jednoznačně vyloučil motorky pro "dospělejší", čímž rázem vypadnul ze hry i můj životní sen FJR 1300 a po pečlivém zvažování mi jednoznačně vycházelo právě tohle STčko. A myslím si, že jsem udělal dobře.
Na první pohled někomu můžou na vzhledu vadit zkosené plasty vpředu nebo typické přední světlo á la BMW, ale postupem času se mi to líbí čím dál víc.
Hned napoprvé mě mile překvapila snadná manipulace na místě a i při jízdě je lehoučká, těžiště dělá opravdu své. Zátah klasicky odspodu až do červeného skoro stejný a poměrně velký, ale do červeného pole není důvod motorku vytáčet. Nejlíp se cítí v otáčkách 3-6 tis. Vibrace mi nepřijdou nějak hrozné, jak se u některých V2 uvádí. Posez je parádní, zadek nebolí ani po 700 km hned při první vyjížďce po zimě. Oceňuju dobrou výbavu (vyhř. rukojeti, palubní počítač, ABS...). Spotřebu mám průměr cca 4 l při svižnější jízdě. Když jsem motorku poprvé vezl domů, jel jsem předpisově, převážně mimo dálnici, spotřeba 3,4 l. Přesto by nádrž mohla být větší, 20 litrů by tam určitě někam dostali. Brzdy jsou opravdu brutální, je potřeba si na ně dát pozor. Řazení bez problémů, někdo řeší složité hledání neutrálu - nevím, nemám s tím problém. Typický BMW systém blinkrů mi dělal problémy, hlavně ve směru doprava jsem si pořád přidával plyn, který je u BMW až přehnaně citlivý. Ale všechno je o zvyku.
Motorku bych doporučil asi každému, kdo alespoň trochu ovládá základní návyky na moto. Pro cestování je super, jen bych ocenil vyšší plexi, které by sice motorku víc hyzdilo, ale bylo by určitě víc fuknční. I při mém malém vzrůstu docela fučí. Jinak samá pozitiva.

elvis78
elvis78 napsal 12.06.15 v 19:55 10b.

a co Akrapovič? Neprojevil se na zátahu? Jakej jsi bral?

Sharki
Sharki napsal 06.05.15 v 06:51

.Velice podobná historie,akorát jsem přeskočil z endura 650Gs na tohodle krasavce. Seděl jsem dvakrát na výstavě na Gtéčku a fak mě úplně dostala a začal jsem se zajímat a nakonec je holka doma.

oldap
oldap napsal 18.05.14 v 12:19 9b.

Dobrá volba, v BMW cesťáky umí a i ty větší zůstávají nečekaně obratné a sportovní. Tak ať ti to krásně jezdí a cestuje.

lobokop
lobokop napsal 16.05.14 v 15:19 10b.

Ahoj,moc pěkná motorka pro bmw mám slabost a do budoucna taky jednu plánuju,zkušenosti s nimi co se týče motorek nemám...ale jak známo BMW je BMW a to jistě neplatí jen u aut :) Tak ať ti to hvízdá za mně 10

jazzy
jazzy napsal 16.05.14 v 01:05

udelal jsi dobre. ja mam f800gt a nemuzu si ji vynachvalit. vyssi plexi se da v nemeckych eshopech najit, taky jedno planuju. hodne stastnych kilometru!