Yamaha XV 1900 Raider (2008)

Vlastník stanley1400
Vloženo 7.5.2014
Aktualizováno 13.8.2016

raider je pekná a ojedinelá motorka. Tá moja má neskutočný 180 Nm krúťák a na svoju hmotnost 340 kg je neuveritelne ovládatelná a vyvážená.

Motorka koupena od Liptovský Mikulaš - seriózny chlapík

Suzuki VZR 1800 Intruder: Raider bol lepší ( ovádatelnosť, hmotnosť ), krajší, ...

První dojmy - Najviac ma prekvapila sila motorky a to som presedlal zo 14-ky intrudera. Najväčšie mínus je podla mňa tvrdosť motorky. No po zmene pneu na 240 sa to mierne zlepšilo. Prvá jazda a bolo rozhodnuté, raider musí domov. :-)

Motorku bych doporučil pro - Moto je podla mňa vhodné na cestovanie po dobrých cestách, mesto len sem-tam, predsa je to vzducháč. Mimo asfaltu je to bieda, jazdit len tak trošička. :-)

Doplňky na motorce - Moto som kúpi s otvoreným saním a ladeným výfukom V&H. Brzdové hadičky vymenené za pancierové. Na motore nainštalovaný Power Comander 3, irídiové sviečky.
Príkúpené: - 34 L brašne, opierka, nosič sa ešte vyrába.
- zadná pneu M. Commander II ( 240 )
Plány : - objednaný origo plexi-štít
- padáky
- prídavné led svetlá ( hmlovky )
foto neskôr

Raider mi padol do oka hned ako som ho prvý krát uvidel. Jednoducho sa mi páčil. U mňa vyhráva jednoduchosť a krása. Najviac ma zaujal nádherný motor. Mám bližšie k ,,malým,, motorkám s velkým motorom. Preto chopper a nie cruiser.

Skúseností vela nemám. Zatial mám najazdené na Raidery cca 1000 ml. Zvykáme si na seba. Motor ťahá od spodu krásne, motorka sedí v zakrute, nevlní sa. Brzdy sú super.
Mínusy:
Raider je dosť tvrdý, po výmene pneu na 240 ( Michelin Commander II ) sa to mierne upravilo. Motorka nestratila ovládatelnosť, jazdné vlastnosti.
Takže odporúčam prejst na rozmer 240.
Jazdím zatial sám, motorku nešetrím, ( nejde mi tak o maximálku ako o to brutálne zrýchlenie ) moja spotreba sa pohybuje do 6 l/km.
Čo sa týka servisu, snažím sa všetko urobiť v garáži.
Viac skúseností neskor.
DRŽTE SI.

foto neskôr

pkkaca
pkkaca napsal 07.11.20 v 01:35 10b.

Nádherná

sMAILO
sMAILO napsal 15.08.17 v 23:37 10b.

Ahojjj mam raidera:)prosim ta ked si dal tu 240 gumu je treba nieco menit alebo to tam voslo?:)dik za info Adam

utahs
utahs napsal 16.04.17 v 08:34 10b.

Nádherná mašina. Takže skvělou sezónu přeji! 10

mirocz
mirocz napsal 19.09.16 v 18:04 10b.

Zdravím je to asi nejhezčí chopper co jsem viděl a také nad ním uvažuji. Nicméně se dá jen dovézt z USA, nechápu proč se do Evropy normálně nevozí. Rovněž mám dotaz zda se musí něco upravovat na zadním kole nebo se tam 240 normálně vleze.

Johnny-five
Johnny-five napsal 04.05.16 v 18:04 10b.

Není co dodat. Nádhera. Jasných 10 bodů Ať Ti pěkně slouží a hodně km bez starostí z úsměvem na tváři