Kawasaki KLE 500 (1991)

Vlastník Kusas
Vloženo 22.4.2014
Aktualizováno 24.4.2014

Moto kupované jako bourané s padacímy rámy a výhřevem rukojetí

První dojmy - První dojmy po přivezení domů byly takové, že jsme začali shánět náhradní díly, které bylo třeba vyměnit - přední kolo, přední vidlice, horni a spodní brýle, přední maska, zrcátka, lešení budíků a kdo ví co ještě :-)

Po opravě a prvním svezení moc dobrý pocit. Ovladatelnost výborná, ale vlastnosti v terénu nic moc - dost často na dorazech. Spotřeba celkem úměrná, ale velikost nádrže, po předchozích zkušenostech s Tuaregem, nedostačující . Motocykl byl celkem spolehlivý, dokud jsem ho nevyválel v lese. Byl to jednoduchý pád, kde se celkem nic nestalo. Po postavení opět na kola a zběžném ohledání škoda žádná. Po nastartování, se ale rozsvítila kontrolka mazání. Motor jsem hned vypnul a hledal úniky a jiné poškození. Nic jsem nenašel a usoudil, že bude problém s kabelem pro čidlo. Prohýbal jsem tedy kabeláž, avšak kontrolka se neumoudřila. Olej stále nikde neunikal a hladina oleje byla správná. Usoudil jsem tedy, že bude problém v čidle. Po nastartování a ujetí několika set metrů, se ale ozval zvuk, který mě vyvedl z omylu - motor jsem přidřel - Bacha čidla nelžou . Naštestí jsem sehnal jiný motor za celkem slušnou cenu a mohlo se tedy jezdit dál. Z bestrarostného ježdění mě vyvedlo až střetutí s Felicií, která usoudila, že už jezdit nechci a nedala mi přednost. To ukončilo život Kawy a vykouzlilo 10cm dlouhou jizvu na mém zápěstí. S motocyklem jsem byl více méné spokojený, až na moc měkký podvozek, malou nádrž a zadírající se motory . Byla to fajn moto a měl bych jí asi dodnes.