Yamaha XV 535 Virago (1996)

Vlastník Matesibi
Vloženo 28.2.2014
Aktualizováno 28.2.2014

Viržulka je parádní stroj na motozačátek, nehnal bych se hned do extrému a prožil nějaké ročky s pětikilčovou slečinkou :)

Suzuki VS 800 Intruder: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy byly každopádně příjemné, výkon, vzhled, chrómky ... Motorka má nízké těžiště, je ještě poměrně dobře ovladatelná. Rám není tak robustní, jak u motorek s vyššími objemy, takže jde občas v zatáčkách cítit, jak rám pruží (plave).

Motorku bych doporučil pro - Viržulka je nejvhodnější pro začínající chopperisty/chopperistky, dokáže ale potěšit i pokročilé jezdce, kteří nevyžadují tvrdou jízdu plnou adrenalinu ;)

Doplňky na motorce - Doplňky: Rolbrašnička pod předním světlem, brzy bude i opěrka

Tento stroj (Viržulka) jsem si vybral proto, protože jsem měl dříve malou "padesátku" a nechtěl jsem se hnát hned do vyšších objemů, ale začít pěkně pozvolna, protože ten čas jednou přijde :) Jízda na Vyržuli se dá přirovnat ke klidné, pohodlné, ničím nerušené jízdě, dokáže ale překvapit svým výkonem v situacích, kdy je to potřeba. Do kopců se nemusí přeřazovat na nižší stupně rychlosti (jak je to u nižších obsahů), jede pěkně. Může se s ní jet i rychlejší způsob jízdy, ale já preferuji klidnou jízdu (do těch 90 km/h - má i lepší zvuk než ve vyšších točkách). Motor si jen vrká, pokud opravdu zvrhle netočíme:) pak už je zvuk srovnatelní s motorkou typu silnička. Brdy brzdí bez problému, nic nedrhne, podvozek je stále dobrým podvozkem. Ovladatelnost v zatáčkách je občas horší, člověk si musí zvyknout. Občas jde cítit, že se stroj v zatáčkách vlní (ne tak tvrdý rám). Spolujezdec se nemusí cítit moc příjemně, pokud nemá motorka opěrku (sedadlo je takový malý "bobek"). Může se také zaleknout docela pěkné komprese, takže by se měl hlavně dobře držet:) Úložný prostor: moc ho není (max na lékárničku a vestu) - jinak doporučuji brašny. Spotřeba 4-6 l/100km podle způsobu jízdy.
Motorka preferuje krásné silnice s dobrým výhledem na krajinu ;)

Raging.bull
Raging.bull napsal 16.03.14 v 16:20 10b.

Dobrá volba Přeji pohodu v sedle

jikov
jikov napsal 08.03.14 v 08:00 10b.

Krásná mašina.Ať ti dobře slouží a dělá jen radost.10B.

Sídžej
Sídžej napsal 05.03.14 v 18:47 10b.

Takovej stroj nemuze zklamat,ale jen tesit. Virgule si 10 bodiku zaslouzi Preji hodne stastnych km.

raduss
raduss napsal 03.03.14 v 12:19 10b.

pěkná dračice za mě 10 bodíku
a přeju čistou stopu a štastný návraty

Mipule
Mipule napsal 02.03.14 v 18:43 10b.

Tak v kombinaci s takovým motorkářem, je to fakt sexy..