Suzuki GS 500E (2007)

Vlastník DanicaRos
Vloženo 18.2.2014
Aktualizováno 26.4.2016

Prodáno 4/2016
Motorka je skvělá, pro začátečníka naprosto ideální - bezúdržbová, vzduchem chlazená, žádná elektronika... Pro někoho kdo se do světa motorek teprve dostává a nebojí se silnější a větsí motorky, je to ideální volba.

Motorka koupena od FIRMA:EuroCycles (Vítězov) - O motorce toho moc nevěděli, ale byli ochotní počkat i po konci otevírací doby.

První dojmy - Motorku jsem si koupila protože jsem ji "prostě chtěla". :-) Nepřemýšlela jsem nad tím jestli nebude do začátku moc silná, těžká atd... Chtěla jsem pětikilo, žádnou dvěpade, protože mi bylo jasné, že bych se velmi brzy dívala po nové. Motorku jsem koupila, ošahala, skamarádily jsme se a já vyrazila na svou první jízdu. Jelo se dobře, trošku jsme i na místě popadaly, ale chtěla jsem ji, tak jsem se s tím musela poprat. :-) Nemám žádné jiné zkušenosti s motorkama (jedině jako batoh), takže za mne - padly jsme si do oka a jezdí se mi na ní dobře. :-)

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci co se nebojí a v podstatě pro kohokoliv kdo nemá ambice trhat rekordy a jezdí spíše na kochačku. :-) Jízda ne této motorce je pohodlná a přijemná.

Doplňky na motorce - Pouze kufr Givi, který jsem s motkou koupila.

Motku jsem koupila v květnu 2013, nicméně mi až do začátku července stála v garáži. Nějaké průtahy s ridičákem atd.. Samozřejmě mi to nedalo a parkrát jsem se na ní po ulici projela. První dojem byl "WOW". Dnes už vím, že to bylo jenom ze začátku. Takže jsem v červenci nasedla a slezla jsem až v listopadu. Můj první velký výlet byl Praha-Zlín za rodinou. Cca 350km, nulové zkušenosti, ale já si věřila. Cesta proběhla bez problémů, motorka si jen vrněla a já vlastně taky. Sice jsem jako začátečník dělala a dělám chyby, ale motorka mi to vždy odpustila. Dle mého laického pohledu se chovala a chová naprosto normálně, žádné cukání, škubání, chrchlání. Spotřeba na 100km i po okreskách 3,5l. Olej papá trošku víc (za těch 6000 co jsem najela jsem dolívala cca litr a něco), ale nevidím v tom problém. Snad na větší vzdálenosti je otrava ho vozit s sebou.

Na motorku nemůžu říct křivého slova, jediné co mi vadí, je startováni na sytič. I když je venku velmi teplo - přes 30°, chce to na něj nechat ji chvíli běžet. V zimě naopak kolem nuly je to docela na dlouho. Ale to je můj osobní pocit, ne vada. Ve velkých teplech je znatelný úbytek výkonu, ale myslím, že i motorky vodou chlazené s tím maji trochu problém.

Jinak co se týče výkonu, tak ze zažátku jsem byla unešená. Předjet 3 kamiony? Zádný problém. Po nějaké době jsem ale malý výkon začala pociťovat i já a opravdu to není zádný rychlík. Hlavně při předjíždění ve větsích rychlostech, tam je to docela znát.

Opravy:
Během sezóny jsem musela měnit spojkové lamely a pružiny. Dle servisáka byly původní a počet najetých km by tomu odpovídal. Ke konci sezóny mi začala odcházet řetězovka a začal kapat kolem vypustového šroubu olej.

S taťkou jsme dávali dohromady výfuky. Byly "kapku" rezavé, tak jsme je zbroulili a přestříkaly lakem na výfuky a těch 6 tisíc to vydrželo černé. Jinak jsem do motorky pouze lila benzin.

Cestování:
Jak jsem už psala, jezdím na motorce Praha - Zlín. První cesta byla trochu utrpení - tělo není zvyklé. Jsem poměrně malá - 165cm, takže posez je pro mne pohodlný, přiměřeně dosáhnu na zem, nemusím se nikde hrbit a ve vyššich rychlostech se mi dobře leží na nádrží. Spousta lídí nadává na vítr. Možná je to tím že jsem malá, ale nemám s tím absolutně žádný problém. Na cestování tedy určitě ano.

Co závěrem? Motorku určitě doporučuju začátečníkům, ale nesmí se bát. Já sem ji chtěla a musela jsem se s tím poprat. Je těžká, nezvednu ji na cetrální stojan ani ze země a nemám zatím odvahu s ní manipulovat jinak než v sedě, ale jde to a věřím že i k tomu se dostanu. Na motorku jsem sedla a jela. Neměla jsem s tím žádný problém. A možná to je ten problém. Spousta začínajících, hlavně motorkářek se bojí a to si myslím že je špatně. Mít z motorky respekt ano, ale určitě né strach...

Na sezónu 2015 plánuju koupi Suzuki GSR 600.

Kubous
Kubous napsal 16.05.15 v 10:52 10b.

Velmi pěkný stroj, sluší Vám to spolu

honzikch
honzikch napsal 23.02.14 v 20:16

Teda na první větší jízdu a hned od Zlína to je fakt odvaha
Motorka pěkná, taky jsem ji měl v hledáčku

DanicaRos
DanicaRos napsal 22.02.14 v 20:22

Je to fakt krasna motorka a s mou vyskou bych si stejne nic moc vetsiho nemohla dovolit. Kazdopadne mam v planu i u ni zustat.

6S310DR
6S310DR napsal 22.02.14 v 16:10

GSR je rozumný stroj,dá se na něm svižněji ale i cestovat.
Jako další moto jsem chtěl ji,ale jedinné co rozhodlo,bylo to,že Suzu už jsem měl a Hondu ne.
Mě tato velikostně střední třída vyhovuje,mám 176cm,netřeba mi muslebiků,proč tahat zbytečně kg a nemám potřebu přemotorovaných strojů.

6S310DR
6S310DR napsal 22.02.14 v 16:08

GSR je rozumný stroj,dá se na něm svižněji ale i cestovat.