Kawasaki GPZ 500 (1993)

Vlastník Sumavskypupik
Vloženo 23.12.2013
Aktualizováno 18.7.2014

Je to letitý mezek, který překoná vaše představy o 500-kách

První dojmy - Motocykl mne zaujal svojí cenou. Po pár letech bez motorky a pár přibylých šroubech v mém těle jsem rozhodl přimět se k návratu na dvě kola. Pro začátek klidná motorka s dobrým zátahem nad 7 tis. otáček. To je pak pila. Mám ji 1.5 sezony a budu se muset ohlédnout po jiné. Můj sen je cestovní enduro.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům i pokročilým, kteří si nelámou hlavu nad tím, jestli je jejich motocykl dost drahý na to, aby se sním nestyděli ukázat na veřejnosti za denního světla. Protože jedu a dojedu do cíle a to je nejdůležitější.

Motorka mně osobně sedí dobře. Snad jen ten nižší posez a stupačky nahoře. V jednom se jede pohodlně. s batůžkem a několika různýmí batohy se mi hůře dávají nohy nahoru. Kawa má super spotřebu. Solo jedu za 3,5 litru. S batůžkem okolo 4 litrů. Dovolená ve dvou s bagáží po republice cca 900 Km s průmerem do 5-ti litrů. Závěrem bych dodal jen to, že pokud neprovedu výměnu za enduro(např. Pegaso nebo KLE) tak nebudu litovat další sezony v sedle GPZ. Se zpožděním dopisuji, že motorka je prodaná (duben 2014) a nový majitel s ní za 2 měsíce dal 6000 km. Tak ať slouží ještě dlouho Rudo. Bez motocyklu jsem to vydržel celý 1 měsíc, až jsem pořídil vysněné Pegaso 650.

Josef69
Josef69 napsal 18.03.14 v 07:05

Krásný stroj, technicky excelentní, nízká hmotnost, perfektní motor, ta motorka má potenciál dlouho sloužit a hlavně přežít spoustu těch moderních elektronikou prošpikovaných strojů, které mají motor schovaný někde pod plastama či pod vrstvou barvy, aby byly skryty ošklivé povrchy bloků. Dávám 10b.
Přeji spoustu pěkných prožitků a hlavně žádný karambol.

P.S. Mrkni do správ

Josef69
Josef69 napsal 18.03.14 v 07:05 10b.

Sumavskypupik
Sumavskypupik napsal 01.01.14 v 17:25

Díky za komenty.

Sefi21
Sefi21 napsal 30.12.13 v 22:04 10b.

Zdar chlape . Koukám, koukám a říkám si, že už jsem ten stroj někde viděl. Souhlasím s tebou, určitě dobrá volba v poměru užitné hodnoty a ceny. Dávám 10b, pět za legendu GPZ a druhých pět za nesmrtelnej motor .

zdenikk
zdenikk napsal 30.12.13 v 21:30