Honda PCX 150 (2013)

Vlastník jirkapcx
Vloženo 14.12.2013
Aktualizováno 20.5.2014

Rychlé ,svižné skůtrmotokolo s prima spotřebou a doufám i do budoucna spolehlivostí. Nechci již silný stroj, ale pohodu , abych se mohl kochat a dohnat, co mi na motu dosud uteklo.

Motorka koupena od Honda - ok

První dojmy - Od zakoupení v květnu ujeto cca 6000 km na převážně delších výletech. Perfektně svítí i tlumené světlo.Zatím ok,ok! Spotřeba udávaná výrobcem nelže. Tachometr ukazuje o 10 procent více, než jedete. U skůtru to nevadí.

Motorku bych doporučil pro - Uvidíme za další rok. Dobrý do města, na výlety , kratší i ve dvou. Delší cestování pro fandy, ale výkonově v pohodě.

Doplňky na motorce - Vyšší štítek Givi. Zavazadla vozím v nepromokavém motoválci Luis za asi pětistovku uchyceném gumicuky.

Jezdím již 43 let, začal jsem na Stadionu a zkusil všechno možné. Teď jsem chtěl
zase stroj , u kterého pocítím ,že to musím trochu podržet, aby to jelo, nebudu se muset pořád hlídat v obcích i mimo ně. Prostě chci radost z jízdy , s pohodou bez řazení, s nohama blízko země, dobrou manévrovatelností, nízkou váhou a minimálními náklady na pořízení i provoz.
Cestuji a chci cestovat, jde to i se slabšími stroji . Možná strávím za řídítky více času
s menším pohodlím, ale to pro mě není na závadu.

Nejlépe se na stroji cítím na běžných silnicích včetně obyčejných šousek , zvládne
i šotolinku. Ve městě skvělá. Na dálnici jen vyjmečně, dají se však i předjíždět kamiony a spěchat. Pcxka v poho zvládá i vysokohorské silnice a celodenní vícekilometrové záběry. Systém start -stop funguje prima. Dlouhodobý test spotřeby- 2,42 lt/100km.
Pozor na podélné nerovnosti na vozovce a boční vítr , nemá to moc ráda.

jirkapcx
jirkapcx napsal 16.11.23 v 07:51

Ahojky,
blížím se 40 000 km, letos jsem rozšířil navštívené země při cestě do Monte Negra o Srbsko a Rumunsko/ Železná vrata a vesnice banátu/. Musím tam už vložit cestopis , který mi leží v pc.
PCX šlapala dobře, při návratu začala hlučet ložiska na spojce, výměna v létě.
Na doporučení jsem vyměnil i řemenici variátoru a preventivně i řemen.
Jinak dobrý !
Pohodu na PCX i v příštím roce.
JirkaPCX

mildanek72
mildanek72 napsal 08.10.22 v 05:43 10b.

10b.

mildanek72
mildanek72 napsal 08.10.22 v 05:42

jirkapcx super nezmar stroj budu mít brzo 20.000 km najetých na této Hondě,sic to není moc ale už Nyní vím že opravdu dlouho nebudu chtít ani muset měnit za cokoliv jiného..třeba Forzu,neb Forzu 350.. s PCX jsem naprosto spokojen a z mých celkově najetých 173.000 km už to taky "kousek" je..tvoji hodnotím 10b.jinak to nejde..

Alan60
Alan60 napsal 28.04.22 v 11:53

Ahoj Jirko tady máš fotky kufrů.

Bukaj1
Bukaj1 napsal 20.04.22 v 13:36 10b.