Honda PCX 150 (2015)

Vlastník l333v
Vloženo 16.12.2014
Aktualizováno 11.12.2020

Rekl jsem si mrdam na plechovku! Novy prirustek do moji "motorodinky" pribyla nova Honda PCX 150 :)

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Byl jsem spokojeny Aleš Bláha ktery prodava byl ochotny a vstricny vse vysvetlit a ukazat nemuzu rici nic spatneho.

Čína Maxon: Cena, a po precteni mnoha recenzi jsem ustoupil od koupi.

První dojmy - Prvni dojmy zatim jen na prodejne jezdit se ted neda tak ze jsem na ni jen sedel urcite dopisu recenzi na jare jak zacnu jezdit do prace apod...

Motorku bych doporučil pro - Myslim si ze PCX je uz tak proflakly ze ve vsech vekovych kategorii si najde sve priznivce od mladeho cloveka jako ja po seniora na ryby, myslim si ze za ty penize mate hodne muziky a spolehlivosti :)

Doplňky na motorce - Doplnky po 5 letech:
-Vyfukovy system Akrapovič
-zadni stupacky od Bikers
-kompletni riditka s packy, rukojeti, zavazicka, zrcatka a predstavec od firmy M-style
-Reflexni polepy na rafcích kola
-Ventilky v barvach skutru
-Kufr 27L od Givi v barve skutru
-Širší ploška pod stojánek v barvach skutru

Vse dopisu casem, jinak je to moje uplne prvni nova motorka nikdy jsem pred tim nemel jen ojetiny, tak ze voni novotou zaruka 2 roky a nikdy nepadena :D a sam si ji zajedu :)
Tak uz mam hondu pcx presne rok a najetu za tuto sezonu rovnych 3980km tak ze ma pred 2 garanckou. Musim uznat ze co se tyce vsech recenzi a ruznych dlouhodobych testu tak souhlasim se vsim je to vyborny skutrik za takovy maly penize hooodne muziky! S pcx jsem nemel za celou sezonu zadny problem jen lit benal a jezdit, absolvoval jsem i dovolenou z Brna az do Hronova trasa cca 178km a v pohode a pohodlne. Nemohu nic vytknout pouzivam jej hlavne ve meste a prez leto mi vyhovoval ulozny prostor pod sedlem kde jsem si obcas hodil rucnik plavky a jel se nekam vykoupat.
Jedine trosku negativa bych videl v zadnich tlumicich hodne rychle jdou na doraz a nejdou ani nastavit, skoda ale co uz, a potom pri nekterych otackach mam nekdy pocit ze mi klepe cosi v motoru, nakonec zase po precteni recenzi a na forech zjistuji ze jde o plech mezi motorem a kyvkou a ten prave vyvolava onen zvuk. Tak ze resit nebudu. Honda me opravdu prekvapila svou lehkosti, prakticnosti, vzhledem a vsim co by mel skutr do mesta a do prace splnovat. Jsem rad ze neco takoveho pustili do sveta a honde se neda nic rici jen smeknout klobouk. Tak ze pokud se rozhodujete a mate penize urcite bezte do nove a rozdil mezi 125ccm a 150ccm je jen 5000kc tak ze pokud mate noty na vetsi motocykly tak berte rovnou 150ccm. To zrychleni je markatni.
Co budu asi porizovat tak budou lepsi gripy a packy jinak nechavam tak jak je a snad bude jeste par let slouzit.
Jizda se spolujezdcem je preci jen uz takova vselijaka ale skutr proste jede vykon tomu nechyby a pokud dozadu posadite cloveka nepresahujici vahu nad 60kg tak je to jak kdyby jste tam nikoho nemeli.
Maximalka je bohuzel s omezovacem u 117km/h dal ani tuk, je to skoda protoze kolikrat se zdalo ze by skutrik jel jesterychleji myslim ze by tech 140 udelal, ale v honde mi rekli ze na to uz neni ani konstrukcne udelany na takovou rychlost.
spotreba je neuveritelna ja jsem jezdil za 2,3L/100km a to jsem ho nesetril.
prvnii servis vas bude stat v honde jen 700kc coz je bomba, druhy servis co jsem zjistoval bude okolo 1800kc ale uvidime. Brzdy jo jako brzdi to ale zadni je dost gumova tak ze jsem stejne brzdil z 95% predkem jsem uz tak zvykly z masin.
cestovni rychlost je okolo tech 90km/h potom je znat uz vitr a vaha skutru cca115kg? Tak ze u me pcx vede a snad jsem to napsal pro potencionalniho kupce trosku dobre nejsem spisovatel tak ze to neni nic extra. Jete bych doplnil pro ty co porad rypou do seriovych pneu. Celou sezonu jsem odjezdil na tech od hondy mel jsem i par krizovek a taky jsem jezdil zatacky jak kdyby to byla velika masina a drzely perfektne! tak ze prezouvat za lepsi zatim fakt nehodlam.
PS: Kdo bude chtit rad odpovim na veskere otazky.

Myschan
Myschan napsal 11.12.20 v 13:44 10b.

Dobrá volba i barva

Martas38
Martas38 napsal 10.12.20 v 13:31 10b.

taky přeji mnoho šťastných kilometrů.

mairos
mairos napsal 12.04.16 v 19:24 9b.

Přeji mnoho šťastných kilometrů.

K-tomson
K-tomson napsal 27.12.14 v 19:10 10b.

Ahoj správná volba...