Suzuki GSX 1400 (2002)

Vlastník Braindamage
Vloženo 27.10.2013
Aktualizováno 28.8.2017

Je to prostě klasickej Big Bike. Co o něm napsat? Chlazení vzduchem a olejem, stříkačka, 100 koní, 126Nm, 6 kvaltů (stačili by i 3), ... víc info třeba na http://www.bikes.cz/2002/suzuki-gsx-1400

Yamaha XJR 1300: důvod neuveden

První dojmy - Předchozí motorka (VFR800) nebyla žádnej skútřík, ale GSX1400 je i v porovnání s ní pořádnej kus železa. Po najetí prvních 300km musim konstatovat, že brzdy nic extra (třeba se to po servisu zlepší), ale jinak všechno super - samozřejmě síla motoru (krouťák je jak z jinýho světa), stabilita v zatáčkách (úplnou střelbu jsem ale nezkoušel), dobrá pozice jezdce a hodně pohodlný sedlo, velkej úložnej prostor pod sedlem, ... jen na ten vítr si budu muset zvyknout. Při rychlosti nad 100km/h už je to cejtit a nad 130km/h už je to fakt nepříjemný. To byl ale důvod, proč jsem šel do naháče - aby mě zpomalil. Takže mám, co jsem chtěl.

Motorku bych doporučil pro - Trochu sem se bál, že bude vhodná jen pro urostlý chlapy 180cm/100kg a víc, ale já se svejma 175cm a 78kg nemám problém. Při jízdě vůbec ne a manipulace na místě taky dobrá (srovnatelná s VFR800).

Doplňky na motorce - Ukazatel zařazený rychlosti Gipro, širší a rovnější řidítka, čirý LED zadní světlo, bílý blinkry, Creptus vejfuky, chromovaný padáky, pancérovaný hadice brzd, "okousaný" přední brzdový kotouče

Průměrná spotřeba - 6.12895 l/100km

Motorku používám převážně na to, abych někam dojel. Třeba k moři, do Alp, nebo se aspoň projet po ČR. Takový to cestování svižnějšim tempem. Žádný ježdění kolem komína. Na VFR800 ta svižnost ale podle mýho názoru už překročila určitou hranici. Byl to výbornej stroj, na kterym se dalo hodně daleko dojet, ale i jet slušnou palici. Nejednou se mi stalo, že sem se na okreskách předháněj se supersportama, jenže já jsem měl na motorce 3 naložený kufry, protože sem se zrovna vracel z dovči :) VFR k rychlejší jízdě prostě svádělo. Jenže pro samou rychlost sem si na cestách nevšiml spousty krásnejch věcí, což mě pak mrzelo. Proto sem se rozhodl jít do naháče. Aby mě tolik nelákalo za to tak tahat. Pročetl sem spoustu recenzí, testů, článků a diskuzí ... no a GSX1400 mi z toho prostě vylezlo jako správná volba.

27.10.2013 - Koupil sem jí včera a mám zatim najeto jenom cca 300km, takže na rozepisování se o zkušenostech je brzo. Na jaře doplnim. Předpokládám ale (a doufám), že se moje zkušenosti nebudou nijak zvlášť lišit od těch, který si můžete přečíst na profilech ostatních majitelů tohohle big bajku.

8.8.2017 - Najel jsem na ní zatim cca 20 tisíc km, byl jsem na ní všude možně od Irska, přes Španělsko až po Turecko. Celkově vzato velká spokojenost, za celou dobu ani jedna závada. Asi jediná nepříjemná věc na cestování na GSX1400 je foukání na hlavu kvůli absenci kapotáže nebo aspoň plexi, ale tak to prostě u naháčů je. Člověku chce vítr na dálnici utrhnout hlavu, nebo aspoň zlomit vaz, o aerodynamickym hluku ani nemluvim. Proto je lepší cestovat rychlostma pod 120km/h. I z toho důvodu se radši dálnicím vyhejbám. Montovat štít na naháče odmítám :)

TomyNav
TomyNav napsal 05.02.18 v 18:51 10b.

Utrhnout hlavu nebo aspoň zlomit vaz!!! Přesně! A krásně napsáno, ve fofru Ti uteče spousta hezkejch věcí A oblíkat naháče? Proč... Ať to jezdí

Gallia
Gallia napsal 28.08.17 v 12:07 10b.

Máťa123
Máťa123 napsal 28.08.17 v 10:55 10b.

CR500
CR500 napsal 04.04.17 v 13:56

Jen tak ze zajimavosti jsem si musel precist duvot zrovna GSX1400 za VFR fi , (kterou chci tak uz po letosku vymeni)t...Naprosto chapu zpusob uvazovani! ted se ve me pere dabel FZ1s/sprint ST1050 s rozumnym andelem bandit1250s/cb1300s...a vubec nevim jak to dopadne. Ale s VFR to mam stejne = sviznejsi tempo pri cestovani uz prekracuje onu hranici...ve 2, obcas i s kufry uz obcas dohanim SS

Milan1963
Milan1963 napsal 25.05.16 v 08:49