Honda NSR 125R (1997)

Vlastník Pačmi
Vloženo 15.9.2013
Aktualizováno 15.9.2013

Vypadá pěkně,podle vzhledu by se dala tipnout i na silnější obsah než jen 125cc.

První dojmy - Je perfektně ovladatelná,hlavně díky své váze.Docela rychle jsem se na ní naučil.Nezvyk bylo pro mě to,že kvalty jsou docela daleko od sebe,na jedničku jede 50 km/h na dvojku 80 km/h a na trojku už něco přes nebo stovku.Ale také je to hlavně tím,že mám menší rozetu než je původně.

Vybral jsem si ji,protože jsem chtěl nějakou silnici,hodně jsem přemýšlel jestli enduro nebo silniční motorku,ale ty silniční se mi líbí prostě víc.Na to že je to 125cc tak vypadá skvěle.Přemýšlel jsem trochu i o čtyřtaktu,je sice super,že je méně údržbový,spolehlivější a bude mít i menší spotřebu,ale jen by mi nevyhovoval ten výkon.Jede se na ní skvěle,dobré tlumiče,perfektně sedí v zatáčkách a díky lehké váze je i dobře ovladatelná.Úložný prostor teda opravdu nic moc,samozřejmě se od toho nedá očekávat velký kufr kam nacpu dvě helmy,ale má to jen takový malinký prostor jen na lékárničku a občas se mi tam podaří dát i šroubovák.Spotřeba je docela vysoká,ale dalo se to čekat,jde taky o styl jízdy,když chytne ten svůj druhý dech a v něm ji stále držíte,je jasné že bude žrát pěkně.Poruchová motorka je tak normálně jako každý dvoutakt.Když jsem si ji osobně koupil,tak jsem jezdil měsíc a pak mě čekal nikasil a píst.Pak ještě pár drobností jako plovák u karburátoru a podobně.Když se do ní hodně investuje,je to dobrá motorka.

Nejlíp se mi s ní jezdí po dálnici nebo jen tak po okreskách mezi vesničkama.Jinak cestuje se na ní celkem pohodlně,stejně tak i pro spolujezdce.